Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

“ZİHNİ SİNİR BELEDİYESİNİN SON İCADI”

“ZİHNİ SİNİR BELEDİYESİNİN SON İCADI”
27 Eylül 2021 - 16:17

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin icraatlarını Gırgır dergisindeki Zihni Sinir’e benzeterek ‘Belediye’nin icraatları ancak böyle anlatılır’ dedi. ‘Bunlara Allah akıl fikir versin diyen Adıgüzel, Numan Kurtulmuş’u ve Hilmi Güler’i verdikleri hiçbir sözü tutmamakla eleştirdiği açıklamasında şunları söyledi:

“İzahı olmayan şeylerin mizahı olur derler ya..

Numan Kurtulmuş  yıllar önce Ordu’ya 5 mega proje sözü verdi. O günlerin Başbakan Yardımcısı bugünlerin AKP Genel Başkan Vekili… Üstünden yıllar geçti ama bir tane projenin adı dahi ortada yok.

Sonra biz üniversite öğrencilerinin yurt sorunu var deyince Erdoğan bizi yalan söylemekle itham ediyor. Yalanın daniskası yanında bak işte kayıtları var, nerede bu projeler?

Bu projeden biri de Orduya tramvay hattı idi. Tam da bu günlerde Ordu’da sahil yolundaki kaldırımda tramvaya benzeyen bir şey görmüşler. Gazetelere TRT’ye bile haber yaptırmışlar.

Gidip bir bakalım dedik.  Aha işte geliyor. Yıllar önce Kurtulmuş’un Ordu’ya vaat ettiği tramvay bu olsa gerek. Gerçi bunun rayları yok. İki eski bakan, biri Büyükşehir Belediye Başkanı biri AKP Genel Başkan Vekili birlikte hakiki değil de anca nostaljik olanı  yapabilmişler.

Bir de ne demişler turizme katkı yapacakmış. Turizm demişken, göstereyim..

Ordu’da Boztepe’ye çıkan teleferik hattı var. CHP ‘li belediyemiz yaptı. yılda 1 milyon  yolcu taşıyordu.  4 aydır kapalı ne zaman açılacağı da belli değil.

Bizim yapıp teslim ettiğimiz teleferiği işletmekten dahi aciz bu yönetim. Günde en az 3000 kişi taşıyan teleferik ile yapamadığı turizmi, 20 kişilik bu nostaljik ve de dandik tramvay ile yapacakmış. Allah size akıl versin.

Daha önce de Belediye meydanında sanatçı Engin Altan Düzyatan büstünü Türk büyüğü Ertuğrul Gazi diye millete takdim eden, Ordu’yu tüm  Türkiye’ye rezil eden de bunlardı. Sonra aynı yere pandemide gaz odası koydular. İçine girenden çok dışardan bakıp gülenler oldu.

Size bu akılları kim veriyor?

Mizah dergisi Gırgır vardı bir zamanlar. Orada bir Zihni Sinir karakteri vardı. Enteresan  buluşları olan . Bu belediye ekibinde biri var sanırım bu Gırgır dergisini çok okuyor  idi.

Ya, bari milletin yürüdüğü bu kaldırıma, bisiklet ve ATM yoluna  koymayın bunu. Zaten tekeri var yola indirin. Belediye yönetimi olarak hep beraber binin mahalle mahalle dolaşın, kendi kendinize eğlenin, ama böyle millet ile eğlenmeyin. 

Ya da en iyisi burada kalsın tam da Numan Kurtulmuşun söz verdiği hatta gidiyor. Millet buna baktıkça Numan’ın Orduya  söz verip de tutmadığı tramvay dahil 5 mega projeyi hatırlasın dursun.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-