ZAM “KARA KIŞIN KARA HABERCİSİ” OLDU

Reklam
Reklamı Gizle

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Ordu İl Başkanı Ercan Öktenay, sanayi doğalgazına yapılan yüzde 48’lik zammı sert sözlerle eleştirdi ve zammın “kara kışın kara habercisi” olduğunu söyledi.

Sanayide kullanılan doğalgaza yapılan yüzde 48’lik zammı eleştiren Deva Partisi Ordu İl Başkanı Ercan Öktenay, görüşlerini kamuoyu ile paylaştı.

Açıklamalarında üretimi etkileyecek olan doğalgaz zammının doğuracağı olumsuzlukların sadece sanayiciye değil tüketici fiyatlarına da yansıyacağını ifade eden Öktenay, son zamlar girdi maliyetlerini artıracağı için enflasyon ve istihdama yönelik ciddi sıkıntıların yaşanacağını ileri sürerek “enerji fiyatlarındaki artış başta elektrik olmak üzere iğneden ipliğe her şeye zam anlamına gelmektedir. Ayrıca Ordu ve Fatsa Organize Sanayi Bölgesi’nde görüştüğümüz pek çok sanayici de doğalgaz zammının istihdama yönelik olumsuz yansımalarına dikkat çekmektedir. Artık sanayi tesislerinden çıkan her ürün daha yüksek fiyatla piyasada olacaktır. Zira sanayi doğalgazına bir yıl içinde yüzde 114, sanayi elektriğine ise yüzde 145 zam yapılmıştır” dedi.

Enerji fiyatlarındaki artışa tepki göstermek ve duyarlılıklarını ortaya koymak için Deva Partisi Genel Merkezi ile koordineli olarak bazı eylemler planlandığını ifade eden Öktenay, bu kapsamda hafta sonu “iktidarın zammı varsa yurttaşın yeşil pedalı” var sloganıyla bir etkinlik yapacaklarını duyurdu ve tüm Orduluları bu etkinliğe katılarak pedal çevirmeye davet etti. Basın bildirisinde toplumsal hassasiyet vurgusu da yapan Deva Partisi Ordu İl Başkanı, bu bağlamda 4 Kasım Perşembe günü partinin Karadeniz Bölge Koordinatörü Metin Kaşıkoğlu’nun katılımıyla il binasında gerçekleşecek istişare toplantısının ardından ortaya konacak çözüm önerilerinin kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti.