Yunus Emre Kitap Fuarı Başlıyor

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye’de bu yıl yapılması planlanan “Yunus Emre Kitap Fuarı” için imza töreni düzenlendi.
Pandemi nedeniyle ara verilen ve yeniden düzenlenecek olan “Yunus Emre Kitap Fuarı” için Ünye Kaymakamlığında imza töreni düzenlendi. Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz’ün de katıldığı programda kitap fuarına destek verecek kırtasiyecilerde yer aldı.
İmza töreni öncesi konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz,” Bu yıl yapacağımız kitap fuarını “Yunus Emre Kitap Fuarı” olarak ilçe Kaymakamımız önderliğinde yapmaya karar verdik. Amacımız bu kitap fuarında çocuklarımızı ve velilerimizi kitapla buluşturmaktır. Amacımız ilçemizde kitap fuarı coşkusunu yaşatmaktır. Bu noktada öğrencilerin doğru kitap ve istediği kitapla buluşması bizler içinde önemlidir. Bizim eğitimde en büyük hedeflerimizden bir tanesi çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırmak. Bu fuar ilçemiz, öğrencilerimiz ve bizler için çok faydalı olacaktır” dedi.
Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı,” Geldiğimiz süreç içerisinde ve özellikle pandemi öncesinde biz Ünye’de bir kitap fuarı düzenlemiştik. Burada amaç çocuklarımızın doğru kitaplara ulaşması ve okuma alışkanlığına katkı sunması adına ilçede bulunan kırtasiye ve ilçe milli eğitim müdürümüzün desteğiyle bir kitap fuarı düzenlemiştik. Ancak pandemi nedeniyle bunu erteledik. Bu yıl kısıtlamaların kaldırılmasıyla beraber bizde bu organizasyonu hayata geçireceğiz” diye konuştu.
Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ise ,” Biliyorsunuz 2021 yılı Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle Yunus Emre ve Türkiye yılı olarak ilan edilmiştir. Bu doğrultuda halkımız ve eğitim camiamız için büyük önem taşıyan “Yunus Emre Kitap Fuarı” Kaymakamlığımız, Belediyemiz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Yunus Emre Derneğimiz ve ilçemizde faaliyet gösteren kırtasiyelerimizin desteğiyle gerçekleştirilecektir. İlçemizde yapılacak olan kitap fuarımızda 11 yazarımız,9 söyleşi, 9 imza ve 4 atölye çalışması düzenlenecektir. Bu plan dâhilinde halka açık söyleşiler hariç yaklaşık 5 bin öğrencimiz söyleşilere katılarak 20 bin öğrencilerimle de fuar ziyareti yapılacaktır. Fuar kapanış etkinliği olarak ilçemiz öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından hazırlanan Yunus Emre’yi anma gecesi düzenlenecektir. Fuara katılacak yazar seçimi ve yer alacak kitapların seçimi gibi konularda çocuklarımızın, gençlerimizin ve her yaştan insanın gelişim süreçlerine katkıda bulunacak eğitim içeriği için yüksek planlamalar yapılmaktadır” şeklinde konuştu.