YKS Başladı!

Reklam
Reklamı Gizle

Öğrenciler, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) ter dökecek.

2 gün sürecek olan maratonun ilk gününde öğrenciler sabahın erken saatlerinde sınav merkezlerine geldi. Saat 10.15 itibariyle başlayan sınavın ilk oturumu 135 dakika sürecek ve öğrenciler, 160 soruyu yanıtlayacak.Ünye’de 2 bin 24 kişi sınavlarda ter dökecek.Sonuçlar ise 31 Temmuz’da açıklanacak. 

Yüzbinlerce öğrencinin üniversite hayalini gerçekleştirmek için ter dökeceği YKS başlıyor. 2 gün sürecek olan maratonun ilk gününde Ünye’de sınava girecek olan üniversite adayları, sabahın erken saatlerinde sınav merkezlerine geldi. Aileleriyle birlikte sınava girecekleri okullara gelen adaylar, yapılan kontrolün ardından sınav merkezlerine girerken, aileler de dışarıda beklemeye başladı.

YKS 2 GÜN SÜRECEK

YKS kapsamında üniversite adayları bugün Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavına girdi. Saat 10.15’te başlayan sınav, 135 dakika sürecek. Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavı ise, 1 Temmuz tarihinde saat 10.15’te başlayacak. Bu oturumda adaylara Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyal Bilimler – 1, Sosyal Bilimler – 2, Matematik ve Fen Bilimleri olmak üzere toplam dört alt testten oluşan bir kitapçık verilecek. Her testten 40’ar soru olmak üzere toplam 160 sorudan oluşacak. Sınav, 180 (3 saat) dakika sürecek. Yabancı Dil Testi (YDT) sınavı ise 1 Temmuz Pazar günü yapılacak. Saat 15.45’te başlayacak olan sınav, 120 dakika sürecek.Sonuçlar ise 31 Temmuz’da açıklanacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir