Yılmaz, “Yeni Dünya Düzeni Diyerek Dünya Dümeni Kurmaya Çalışıyorlar”

Reklam
Reklamı Gizle

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ilçe temsilciliğinin düzenlediği ve Yeni Akit yazarı ve 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz’ın katılımı ile “Küresel Dünya Düzeni ve Türkiye” konulu konferans gerçekleşti.

Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen “Küresel Dünya Düzeni ve Türkiye” konulu konferans İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Daha sonra Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam eden konferans, TÜGVA Ünye İlçe Başkanı Samet Dini, TÜGVA Ordu İl Başkanı Ahmet Güler ve Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın konuşmaları ile devam etti.

Program daha sonra Yeni Akit yazarı ve 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz’ın “Küresel Dünya Düzeni ve Türkiye” konulu konferansı ile devam etti.

Yılmaz,” Dünya Düzeni Diyerek Dünya Dümeni Kurmaya Çalışıyorlar”

Yeni Akit yazarı ve 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, “İstikbal göklerden önce gençlerdedir. Genç yoksa ne göktesiniz nede yerdesinizdir. Aileyi temel alan asıl saldırı küresel dünya dümenidir. Esrar, eroin ve dünyadaki en büyük kötülüklerin cezasını şimdiki gençlerimiz çekiyor. Çanakkale’yi geçilmez yapan şehit ve gazilerimizin 15-20 yaşlarında olmalarıdır. Aslında yeni dünya düzenini değil yeni dünya dümenini kuracağız diyorlar. Allah cinlerden sonra bu dünyanın yönetimini insana emanet etmiştir” dedi.

TÜGVA Olarak Gençlerimize Yönelik Projeler Gerçekleştireceğiz

TÜGVA Ünye İlçe Temsilcisi Samet Dini, “TÜGVA olarak çalışmalarımıza ve mücadelemize devam ediyoruz. İki tane büyük faaliyetimiz gerçekleşecektir. 2022 yılında tüm lise öğrencilerimizin katılacağı bir program yapacağız. Tüm öğrencilerimizden projeler isteyeceğiz ve bu projeleri devletimizin en tepesinden en alta kadar sunacağız. Genç vizyon, genç bakış açısının neler yapabileceğini göreceğiz. İkinci olarak da sosyal medyada ve çağımızda İslam’ı anlamakta ve anlatmakta biraz geç kaldık. Genç kardeşlerimizi İslam’ın temelinden başlatarak ve doğru anlatarak projemize başlayacağız. Genç vizyon ve bakış açısıyla İslam’ı yerinde yaşatan gençler olacağız” dedi.

TÜGVA’nın Kurulmasının Tek Amacı Vatanına, Milletine, Bayrağına, Dinine Sahip Çıkmaktır

TÜGVA Ordu İl Başkanı Ahmet Güler, “Değerli hocamızın bizlerle beraber olması bizler için çok önemlidir. TÜGVA’nın kurulmasının tek amacı vatanına, milletine, bayrağına, dinine sahip çıkan, hiçbir zaman hesabi olmayan her zaman hasbi olan vatan evlatlarının yetişmesi için çalışan bir yapıdır. Herkesten bu yapıya sahip çıkmasını istiyorum. Bugün de kıymetli hocamızın burada bizlerle beraber olması bizler için çok değerlidir” dedi.

Neslimizi İyi Yetiştirmek İçin Çalışıyoruz

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Neslimizi iyi yetiştirmek için üzerimize düşen bütün sorumlulukları yerine getirmemiz gerekmektedir. TÜGVA da bu çerçevede faaliyetlerini sürdürüyor. Bizler de onlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu akşam da kıymetli hocamızdan milli ve manevi olan ne demek, gençliğin yetişmesi ne demek hep birlikte dinleyeceğiz” dedi.