Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

YENİDEN REFAH PARTİSİ ÜNYE İLÇE BAŞKANI HARUN OCAK ”HALKIMIZ BİZİ BEKLİYOR”

YENİDEN REFAH PARTİSİ ÜNYE İLÇE BAŞKANI HARUN OCAK ”HALKIMIZ BİZİ BEKLİYOR”
18 Şubat 2021 - 0:24

A52 TV Program Yapımcısı Oktay Fidan’ın sunuculuğunu yaptığı Başkan ile 52 Dakika programında bu hafta Yeniden Refah Partisi Ünye İlçe Başkanı Harun Ocak konuk oldu.

Başkan Ocak programda Oktay Fidan’ın sorularını yanıtladı.

HARUN OCAK KİMDİR? BU SİYASİ PARTİYE NASIL GİRDİ?

“Ünye’de doğdum ve burada yaşamaya devam ediyorum 34 yaşındayım. Daha önce bir siyasi bir geçmişim yok. İlk defa genel başkanımız Dr. Fatih Erbakan ile bu yola çıktık. Bu zamana kadar yaşantımız da milli görüş çizgisinde olduğu için bize bu görevi verdiklerinde, milli görüş saflarında yer almamız gerektiğini ve sonuna kadar da hizmet etmemiz gerektiğini söyledi .

2 oğlum var ve uzak doğu sporlarıyla da ilgileniyorum. Ticaret olarak da 12 yıldır fiili olarak kendi işletmemi işletmekteyim.

HALKIMIZ BİR ALTERNATİF İÇERİSİNDEYDİ

Ordu bazında teşkilatlanmamızı Ünye kongresinde 3 Ağustos 2018’de gerçekleştirdik. Halkımızın güzel tepkisiyle karşılaştık. Halkımız bir alternatif içerisindeydi, şu anda mahalle ve esnaf ziyaretlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Kongrelerimiz var fakat malum Pandemi süreci girdi buda bizi etkiledi. Ancak halk nezdinde bütün çalışmalarımızı yapmaya devam ediyoruz. Ülke genelinde üye noktasında yargıtay’da 100 bin sınırını aşmış ve ger geçen günde yükselen bir trendimiz var. Bu da iktidarın bize geçeceğinin sinyalleridir.

Genel başkanımız Fatih Erbakan’ın böyle bir siyasi yaklaşıma onay vermesi toplum nezlinde çok önem arz etti. Yapılan her hayırlı işi tebrik etmeye, yanlışları düzeltmeye, eksikleri ve noksanları tamamlamak için geliyoruz. Bunu da kutuplandırmak ve cezalandırmak için gelmiyoruz aksine birleştirici, bütünleştirici olacağız diye bu yaklaşımı toplumda benimsendi.

MİLLİ GÖRÜŞÜ TEMSİL EDEN BİR YAKLAŞIM KALMADI

Yeniden Refah Partisinin tekrardan kurulma sebeplerinden biride şudur. Milli görüşü temsil eden bir yaklaşım kalmadığı için kurulmuştur ve milli görüşü de layığıyla temsil eder durumdadır. Millî görüş lideri Fatih Erbakan bunun startını vermiştir

VATANDAŞIMIZ ERKEN SEÇİM İSTİYOR

Biz siyasi olarak değil ama vatandaşımız erken seçim istiyor. Çünkü eğitimde, tarımda, ekonomide yaşanan problemler var. Bu problemler içerisinde vatandaş erken seçim istiyor. Yeniden Refah Partisi genel başkanımız Dr. Fatih Erbakan bu startı verdiğinde biz yarın seçim olacakmış gibi bu çalışmaları yürütüyoruz. Esnaf, mahalle ve muhtarlarımızla görüşmelerimiz oluyor, vatandaşlarımızın sıkıntılarını dinliyoruz. Seçim zamanı değil, geçim zamanı şu anda milli görüşe yakışır bir şekilde temsil edebileceğimizi düşündüğümüz için bu şekilde çalışıyoruz.

ERKEN SEÇİM OLDUĞUNDA CUMHURİTTİFAKINI DESTEKLEYECEK MİSİNİZ?

Yeniden Refah Partisi milletimizi kötü olan şeylerden kurtarmak adına kurulmuştur. Bunun kararını genel merkez ve genel başkanımız Fatih Erbakan Bey gerekli açıklamaları yapacaktır. Üçüncü bir ittifak da olabilir.

Sayın başkanımızın bunu ulusal yazılı basında pek gündeme getirmese de böyle bir durum söz konusudur. Kendisi de bir açıklama yapmıştı bir basın aracılığı ile üçüncü İttifak görüşmelerini yaptığını söylemişti.

SİSTEMLER VATANDAŞA HİZMET İÇİN VARDIR

Sayın Genel Başkanımız Fatih Erbakan hep derki “Sistemler vatandaşa hizmet için vardır. Sistemin sıkıntısı yoktur sistemi uygulayanların sıkıntısı vardır.” Burada sistemi yanlış uygulama biçimi var, tabi başkanlık sistemi güçlendirilip demokratik başkanlık sistemine geçilip, orada genel başkanımız gerektiği şekilde yasal düzenlemeler nezdinde genel merkezimiz çalışmalarını yürüyor. Sistemlerin milletimize hizmet aracı olarak kullanılması gerektiğini, sistemlerin bir sıkıntısı olmadığını sadece kullanmada bir sıkıntı olduğunu görüyoruz.

TÜRKİYE’NİN DIŞ BORCU 900 MİLYAR DOLAR

Ülkemizde milli bir mesele ortaya koyuluyor, Beka meselesi var. Milletimizin milliyetçi, muhafazakâr, vatanseverlik duyguları burada devreye giriyor. Doğal olarak biz bunun için bir tarafta olmalıyız ama attığı durumu düşündüğü zaman biz sıkıntı yaşıyoruz. Ekonomik olarak gıdalarımızı, faturalarımızı ödemekte zorlanıyoruz. Esnaf olarak vergilerimizi de ödemekte zorluk çekiyoruz diyorlar. Halkın bize anlattığı problemleri ve sıkıntıları biz gezip dinlediğimiz zaman halk bunları söylüyor.

Başkanımıza sıkıntılarını problemlerini biz ekonomik sıkıntılarını ve problemlerini söylüyorlar. Bunun için genel başkanımız milli kaynak paketi hazırladı. Türkiye’nin dış borcu 900 milyar doları bulmuş, yani bu Türkiye’yi yeniden inşaat edebilirsiniz anlamına geliyor. Bunun ekseriyetini de düşündüğümüz zaman 100 milyar dolara aşkın faiz ödüyorsunuz. Faiz lobisini tabiri caizse haraç veriyormuş duruma gelmiş bulunmaktayız. İşte burada Yeniden Refah Partisi Millî görüşünü ortaya koyuyor, çözüm paketleri üretiyor. Milletimizin sırtına borç, faiz yüklemeden zamsız, vergisiz 150 miyar dolarlık milli kaynak paketimiz üretilmiştir.

ÜLKENİN KAYNAK ENVANTERİ HAZIR

Biz mille olan her şeyin yanındayız. Bugün bizim milli olarak kaynaklarımız devasa boyutta sadece gücümüzün farkında olmamız lazım.  Bu doğrultuda da biz bunu yaparız deyip çizerge hazırlayıp bu doğrultuda yapılması gerekir.  

MADEN KAYNAKLARINI BİZE VERSELERDİ MİLLİ OLARAK BİZ AÇARDIK

Küçük ve orta ölçekli ve büyük maden ocakları var. Bunları nasıl işleyeceğimiz bu kaynak da hepsi var. Maden kaynakları noktasına girdiğimiz zaman orada Küçük ölçekli madenlerin bir araya toplanıp işlenilmesi noktasında da birçok bilgi mevcuttur.

YAPILAN YERLİ VE MİLLİ YATIRIMCILARI HER ZAMAN DESTEKLİYORUZ

 Onların böyle bir istihdamı sağladığı için tebrik ediyorum. Daha da gelişmiş entegre bazında büyümelerini arzu ederiz.

BİZ MİLLİ BİR AŞI BEKLİYORUZ

Biz aşıya şüpheli bakıyoruz. Aşı küresel bir savaş aleti olarak görüyorum. Bilişim ve teknoloji uzmanı olan Bill Gates aşıya finansal destek veriyor. Böyle bir girişimci neden aşıyı destekliyor. Küresel sermayenin dünya Siyonizm’inin dünya nüfus planlaması gibi bir hedefinde var. Bu aşının ne getireceği bilinmiyor. Bu günkü korona virüs vakaları hakkında yapmış olduğum araştırmalarda grip vakalarının olmadığını gördüm. Önceli yıllara baktığımız zamanlarda grip vakalarını araştırdığımızda çok fazla grip vakası vardı. Şu anda ülkede öyle bir vaka söz konusu değil. Biz milli bir aşı bekliyoruz.Umarım milli aşıyı yakın zamanda üretirler, bizde milli aşıyı yaptırırız.

ESNAFIMIZA YETERLİ BİR DESTEK SÖZ KONUSU DEĞİL

Medyada abartıldığı gibi esnafımızı rahatlatan bir destek yok. Esnafı ayakta tutabilecek bir destek verilmiyor. Biz esnaflarımız ile görüştüğümüzde kira desteği durumu bahsedilmişti ancak büyük bir çoğunluğu almadığını söylüyor. Küçük ve orta ölçekli esnaflarımızın kontrollü bir şekilde açılması gerekmektedir.

VERİLEN SÖZLERİN BİR AN ÖNCE TUTULMASI GEREKMEKTEDİR

Ünye’de yıllardır söylenmekte olan Organize sanayi, konteynır limanı, kültür sarayı, Akkuş-Niksar yol hattı, Üniversite kampüs noktaları gibi vaatler var. Üniversite kampüsünün yapılmaması Ünye için büyük kayıptır. Bir an önce oraya temel atılıp icraata geçirilmesi gerekiyor. Biz parti teşkilatı olarak her türlü desteğe hazırız.

GÖÇ VEREN BİR BÖLGE OLMAYACAKTIK

Bizim bölgemizde ya çiftçilik yapılıyor , ya da gurbetçi olunuyor. Organize sanayi bölgesi hayata geçirilmiş olsaydı bugün göç eden çoğu vatandaşımız göç etmemiş olacaktı. Ekonomik katkı noktasında yerel katkı baz da çok zayıf bir noktadayız. Bunun için Organize Sanayinin zararının neresinden dönülürse kardır sözüyle hareket edip bir an önce alt yapı çalışmaları için ihale yapıldığı açıklandı inşallah temeli atarlar. Ünye’nin zaman kaybedecek vakti yok. Ünyeli gençlerimiz işsiz dolaşmaktadır, istihdam edilmesi gerekmektedir. Biz toplumda olan hiç kimsenin boşta kalmasını istemiyoruz.

MİLLİ PROJELERE HER ZAMAN DESTEKÇİYİZ

Parti kurulduğu günden bu yana 8’e aşkın basın açıklaması yaptık. Bu basın açıklamalarımızın içerisinde konteynır limanı, Akkuş-Niksar yol hattı ve Fakülte meselesi vardı. Bu verilen büyük vaatler, Karadeniz bölgesinde ortada olmamız ve Ünye Limanının buna çok uygun bir liman olduğunu, daha modernize edilip işlevsel hale getirilmesi gerektiğini dile getirdik. Şu anda hafriyat çalışmaları sürmekte, biz de yakından takip etmekteyiz. Konteynır limanı Ünye’miz için olmazsa olmazlar birisidir. Organize Sanayi ve Konteynır Limanı birbirine eş değerdir.

DOĞAL GÜZELLİK BOZULMADAN YAPILAN HER ŞEYİN YANINDAYIZ

Çamlık Ünye’nin bir yüzü halinde. Bu yüzü estetik yapmaya kalktığınız zaman güzelde olabilir, güzel oldu zannedip bütün güzelliği alt üst de edebilirsiniz. Doğal güzellik bozulmadan yapılan her şeyin yanındayız. Çamların kesilip farklı bir yapı haline dönüştürülmesinden yana değiliz.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-