Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

YENİDEN REFAH PARTİSİ TEŞKİLATI KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

YENİDEN REFAH PARTİSİ TEŞKİLATI KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ
19 Haziran 2021 - 14:29

Yeniden Refah Partisi bugün Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde kahvaltı programı düzenledi. Düzenlenen sabah kahvaltısı vatandaşların katılımlarıyla gerçekleşti.

Yeniden Refah Partisi normalleşme ile birlikte Ünye Atatürk parkı sosyal tesisinde, Yeniden Refah Partisi Teşkilat Başkanı Naim Öztürk, Teşkilat Başkan Yardımcısı Avukat Tevik Öztürk, Ünye İlçe Başkanı Harun Ocak, Çaybaşı İlçe Başkanı Mutlu Karayiğit ve parti üyeleri ile birlikte bir araya geldi.

Kahvaltısı sonrası Yeniden Refah Partisi Teşkilatı esnafları gezdi.

Yeniden Refah Partisi Teşkilat Başkanı Naim Öztürk yaptığı basın açıklamasında şu sözleri ifade etti;

“Yeniden refah partisi her ne kadar 2 yılı dolduran bir siyasi parti görünümünde olsa bile, mazisi biraz eskilere dayanıyor. Özellikle siyasi vücut bulmuş hali 1969’lar dan itibaren devam eden bir nizam milli selamet refah partisi ve Fazilet partisi ile devam eden ve bugüne kadar da yeniden refah partisi ile siyasi hayatına devam eden siyasi zihniyetin fikrin bir akımın bu toprakların geliştirmiş ve yetiştirmiş olduğu milli bir hareket olduğunu hepiniz biliyorsunuz.

Bugün her ne kadar siyasette uğraşıyor isek de Türkiye’de internet partileri dahil 117 civarında siyasi parti var.
Seçime de yaklaşık 20 küsur parti iştirak edecek. Görüntüye baktığımızda herkes farklı farklı şeyler söylüyor, başka başka fikirler ifade ediyorlar. Ancak işin merkezine baktığımızda asli hürriyetine baktığımız zaman, aslında birçok siyasi partinin söylemleri dışında birbirlerinden pek farkı olmadığını biliyoruz.

Meselenin iç yapısına dinamiğine bakacaksınız gittiği yola bakacaksınız söylemlerle değil. Şöyle bir durum var, bir siyasi hareketin ne olduğunu anlayabilmeniz için ekonomiye bakış açınız ne olacak medeniyete bakış açınız ne olacak ve ahlaki yapının ahlaki durumunuz ifadeleriniz ne olacak buna bakmak gerekiyor.

Asgari ücretten alınan vergisinin çatır çatır alıyorlar. Gördüğünüz gibi kapitalist sistem devlet servetini zenginlerle bölüşebiliyor. Zararını da fakirlere pay ediyor. Bu durum dün de böyleydi bugün de böyle aslında Batı medeniyetinde ve Avrupa’da da böyledir.
Bazı şeyleri çok unuttuk, bugün bakıyorsunuz kapitalist sistemde bu sistem değişmediği müddetçe şuna kızıyoruz 20 yıldır bizim arkadaşlarımız iktidarda Allah’a ne dua etmişlerse Allah dualarını kabul etmiş.

Yerel dengelerde bürokraside içişlerinde askeriyede ne kadar bakan mevki varsa Allah nasip etmiş. Bu makamlar bu güç ellerine verilmişken bu kadar siyasi kuvvet ellerine verilmişken, şimdi 20 yıldır bir şey yapamıyorsan bir değişikliğe yol açmamışsan, kusura bakmayın bazı fırsatlar bir kere elinize geçer.

Elinize gözünüze dursun diyorlar. Bu kadar İmam Hatip o kadar Kur’an-ı Kerim bu kadar başörtü bu kadar devlet kapıları açıldı evet hepsi doğru sonuna kadar da destekledik. Hayır’ı kim yapıyorsa hepsinin destekçisiyiz. Ancak yapılamayanlar var. Bugün sen iktidardan indin, başka siyasi zihniyet geldi, senin yaptıklarının hepsini bir, bir bozacaklar. Ahlaksızlık bu kadar artmışken, fuhuş bu kadar artmışken %850 artmış son 8 senede, bunlara konuşmayacaksak neyi konuşalım.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-