YENİ PAZARA NE OLDU?

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye yeni pazarını  bekliyor.

Pandemi bahane edilerek pazaryeri esnafını sağlık koşulları ve lokasyonu   uygun olmayan noktaya taşıyan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’dan müjdeli haber bekleniyor.

Kışın gelmesiyle beraber karın,yağmurun ,çamurun ve soğuğun altında çalışmak zorunda kalan pazar esnafı bir an önce yeni pazaryerinin yapılmasını bekliyor.

Bilindiği gibi Çarşamba günleri kurulan semt pazarının tabakhane deresi kenarına taşıyan Hüseyin Tavlı, esnaf ve vatandaşın tepkisi üzerine yeni bir modern çarşı sözü vermişti.

Belediye Başkanı Tavlı’nın vaatte bulunduğu modern pazar ile ilgili şuana kadar sessizlik hakim sürüyor.

Pazaryerini taşıdığı süreçte Pazar esnaflarının sözlü ve fiili tepkilerine maruz kalan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı o süreçte meclis toplantısı yaptığı binadan dışarı çıkarılmamış adeta binaya hapis edilmişti.

2 yıl önce söz verdiği yeni pazaryeri için herhangi bir girişimin olup olmadığı sorulduğunda açıklama yapan Başkan Tavlı, “Bilim adamlarına ve profesörlere proje çizdiriyoruz, çalışmalar bitince maketini kamuoyu ile paylaşarak istişareye sunacağız” demişti.

Ançak açıklama yapıldığı günden itibaren yeni pazaryeri projesi çalışmaları  bir kenara, maketinin bile esamesi okunmaz oldu.

Bu durum karşısında umutlarını kaybeden pazarcılar , verilen sözle ile ilgili Başkan’dan açıklama bekliyor .

PAZAR CİLESİNİ İZEMEK İÇİN TIKLAYIN