YENİ CAZİBE MERKEZİ ÇATALPINAR

Reklam
Reklamı Gizle

Programcılığını ve sunuculuğunu Oktay Fidan’ın yaptığı A52 TV ekranlarından yayınlanan Başkanla 52 Dakika programının bu haftaki konuğu Çatalpınar Belediye Başkanı Ahmet Türe oldu.

Çatalpınar Belediye Başkanı Türe 52 Dakika programında çarpıcı açıklamalar bulundu.

”Her gelen bir taş koydu,  Güzel hizmetler yaptılar Bizler de onların yapmadığı ve yarım bıraktıklarını tamamlıyoruz. Büyükşehir ile yaptığımız kalıcı yatırımlar oldu. Bizim hayalimiz de sıcak asfalt yoktu. Biz Belediye Başkanlığı’na aday olduğumuzda  vaatlerimiz yoktu. Ilçemize yaklaşık olarak 40 kilometre yakın sıcak asfalt ile buluştu. Bugün Çamaş’ın bağlantı yollarına ve ara yollarında sıcak asfalt var.  Yapamadıklarımız elbette var. Bizde sıcak asfaltın hemen yapılmasını isteriz ancak ekonomik olarak her zaman olmuyor. Bunlar belirli bir program içinde yapılıyor. Bence ana yollar 2021 sonunda düzenli hale gelecektir.

Büyükşehirde şöyle bir şey var. Dar olan yolları  genişletmemizi istiyorlar. Asfalt yapmak da bir şey yok ancak alt yapı çalışması ile yapılınca daha uzun sürüyor.  Zor bir coğrafyada yaşıyoruz, yollar da taş çıkıyor ve kırdırmak zor oluyor. Çevreyolu Çatalpınar’a farz olmaya başladı. Bundan 15 ve 20 yıl önce şöyle bir düşüncemiz vardı, çevreyolu ilçeyi dolanırsa ilçe ölür mantığı vardı.  Çevre yolunda emeği olan vekillerimize teşekkür ederim.

Çatalpınar’ı turizm de hareketlendirecek birkaç projemiz var. Şuanda iki kalemiz  var.  Ordu Üniversitesi’ne kalelerimizin tarihini çıkarttırdık. Önümüzdeki günlerde İŞKUR’dan personel tahsil edilirse kalemimizin etrafını temizleteceğiz.  Aybastı Yaylasının yol üzerindeyiz ve oranın yakınlarında iki kalemiz var. Kısa süre içinde icraata geçeceğiz. Aybastı yol güzergahı üzerinde şelalemiz var. Yaz kış durmadan akan bir şelaledir, orası içinde projelerimiz var.  Biz bu projelerin ön çalışmasını yaptık. Fatsa ve Perşembe Yaylası arasın da dinlenebileceğimiz yerler yapacağız.  Biz Çatalpınar’a geldiğimizde altyapı noksan bir haldeydi. Sahil ve iç kesimdeki ilçeler hariç  arıtması olan tek ilçe biziz. Şu anda bizim merkezin altyapısı arıtma olarak yapılıyor. 

DOKA’dan Mesire Alanı ile ilgili bir projemiz çıktı. buradan vatandaşlara sesleniyorum sakın ambarlarınızı satmayın. Bize verin bizde onların verdiği fiyatın üzerinde verelim. Bizler ambarları monte ederek sanki orada 100 senelik tarihi ev varmış gibi olacaktır. Bizler o alana betonu sokmak istemiyoruz. Çünkü betonun girdiği yere her şey bozulur. İnşallah bu dönem orada elektriğimiz olacaktır.

Bizim istihdam açısından dezavantajımız var. tekstil üzerine çalıştırmak isteyen ve yer açmak isteyenler için yerimiz var. Yaptırmak isteyenler için biz her türlü ekipmanı veririz.
Çatalpınar da hayvancılık yok. Eskiden insanlar tarım ve hayvancılıkla uğraşırlardı ancak şu an uğraşan sayılı kişiler var.

Burada yaşayan gençlerimiz için aktivite salonlarımız var.İlçemiz güzelleşti. Kapalı spor salonu,  Anadolu İmam Hatip Lisesi yapıldı. İlçemizde akşam saat 17:00’dan sonra iğne vurdurmak isteyen Fatsa’ya gitmek zorunda kalıyorlardı. Artık böyle bir sorun yok. 4 katlı toplam 900 m2 acil Polikliniği yaptırdık. Bu da Numan Bey’in bir eseriydi. Çatalpınar’ı Çamaş’a ve Gürgentepe’ye bağlayan köprümüz 2 ay gibi kısa bir sürede yapılıyor.

Ayrıca ben Hes’e karşı değilim, Hes’in yapıldığı yere karşıyım. Şu andaki yer merkeze çok yakın. Hemen yakınına da Gölet yapmayı düşünüyoruz. İlk etapta köprümüzün yapımı tamamlanacak ve ilçemizi güzelleştireceğiz.

Çatalpınar ilçemiz ile ilgili en büyük hayalum, göletin büyümesi, kenarlarına kamelyaların yerleştirilmesi ve varandaşlarımızın bundan faydalanması. İlçemize böyle bir eseri kavuşturmayı çok istiyoruz. Bu projenin içerisine bir de Düğün Salonu yapmayı hedefliyoruz.

Buradan ekranları başındaki bütün hemşirelerimiz sesleniyorum, umutsuzluğa kapılmasınlar. Yapılan projelerimiz olduğu gibi yapılmaya devam eden projelerimiz de var. Yo, su ve altyapı olarak bütün sorunları ortadan kaldırdık. Ara yollarda olan sıkıntıları da gidereceğiz. Hizmetler bir bir ayağımıza gelecek.”DEDİ