YENİ ADLİYE BİNASI YERİ VE ÜNBEL’E MECLİSTEN YEŞİL IŞIK

Reklam
Reklamı Gizle

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

Ünye Belediye Meclisi, Ünye Belediyesi mülkiyetinde olan Yeni Adliye Binası yeri için 2 yıllığına ön tahsis izni verilirken ÜNBEL A.Ş için sermaye arttırma kararı verdi.

Ünye Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısı Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 13 gündem maddesi ve 1 gündem dışı madde görüşüldü.

Bir kısım komisyonlara havale edilen maddeler arasında Yeni Adliye Binası Yeri’nin ön tahsis talebi de yer aldı. Ünye’nin Nuriye Mahallesi Otogar Mevkii’nde mülkiyeti Ünye Belediyesi’ne ait olan 8,5 dönümlük alanın ön tahsisine ilişkin talep meclis üyeleri tarafından görüşüldü. Adalet Bakanlığı’nca yatırım programına alınabilmesi için görüşülen madde oy birliğiyle kabul edilirken ilgili alanın 2 yıllığına ön tahsisi karara bağlandı.

Gündem maddeleri arasında yer alan bir diğer madde ise sermayesinin tamamı Ünye Belediyesi’ne ait olan ÜNBEL A.Ş.’nin sermaye artırımına gidildi. Meclis üyelerinin oy çokluğu kararı ile ÜNBEL A.Ş.’nin sermayesi 1,5 Milyon TL arttırıldı.

Meclis gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından 19 Ekim’de olağanüstü toplantı yapmak üzere sona erdi.

Gündem dışı söz alan İyi Parti Meclis üyesi Murat Çırak’lı “Ünye’ye gelen Genel Başkanlarının Belediyeden anons yapılmıyor ancak Numan Kurtulmuş geldiğinde anons yapılıyor. Ünye Belediyesinde taraf tutulduğunu düşünüyorum.” sözlerini belirtti. İyi Parti Meclis üyesi Murat Çırak’lının bu sözlerinin ardından mecliste gergin anlar yaşandı.