Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

YEDİYILDIZ: FİYATI CUMHURBAŞKANI AÇIKLAYACAK

YEDİYILDIZ: FİYATI CUMHURBAŞKANI AÇIKLAYACAK
01 Ağustos 2021 - 22:42

Fındıklar yavaş yavaş toplanmaya hazırlanırken, fiyat konusundaki belirsizlik devam ediyor. AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, fındık fiyatı ve ne zaman açıklanacağı konusunda açıklamalarda bulundu.

Fiyatın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafında açıklanacağını söyleyen Yediyıldız, “Ben önce şunu söyleyeyim. Toprak Mahsulleri Ofisi, bu sene erken zamanda fındık alımına başlayacaktır.  Fiyatlar, Sayın cumhurbaşkanımız tarafından açıklanacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın Doğu Karadeniz gezisi var. Rize, Trabzon, Giresun ve Ordu ziyaretleriyle ilgili bir plan var. Zannediyorum bu ziyaret Ağustos’un 15’inden önce gerçekleşir. Bu ziyaret gerçekleşirse fındık fiyatı bu ziyaret sırasında Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanır”

Öte yandan üretici bu sene fındık fiyatının enflasyon karşısında düşük tutulmaması istiyor. Ordu’daki ziraat odaları fındık fiyatının 30 lira olarak açıklanmasını beklerken, bazı üreticilerde fındık fiyatının 36 lira olarak açıklanmasını bekliyor. Bakalım Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fındık fiyatını ne kadar açıklayacak?

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-