Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

“YAYA ÖNCELİĞİ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR” ETKİNLİĞİ YAPILDI

“YAYA ÖNCELİĞİ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR” ETKİNLİĞİ YAPILDI
11 Ekim 2021 - 12:52

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

İstanbul’da İçişleri Bakanlığınca, kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermeye dikkati çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” uygulaması yapıldı.

Ünye Devlet sahil yolu üzerinde yapılan uygulamaya Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, daire amirleri ve trafik ekipleri katılırken, öğrenciler de giydikleri trafik polisi yelekleri ile sürücülere hatırlatmada bulundular. Yurt genelinde yapılan uygulamanın Ünye ayağında Kaymakam Işık ve beraberindekiler yoldan geçen sürücülere “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” broşürlerini de dağıtarak farkındalık oluşması için mücadele ettiler.

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, “Farkındalık oluşturmaya yönelik bir uygulama yapıyoruz. Sürücülerimizin trafik ışığı ve trafik polisi olmayan noktalarda sürücülerin yaya geçitlerine yaklaşırken yavaşlamaları, yaya geçidinden karşıya geçmek isteyenlere yol vermeleri veya bekleyenlere öncelik vermeleri gerekiyor.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-