YAŞANANLAR KABUL EDİLEMEZ

Reklam
Reklamı Gizle

Deva partisi ilçe Başkanı İrfan Tosun A52TV’de Karadeniz Radyo Televizyon ve Gazeteciler Dernek Başkanı Cihan Çakır’a konuk oldu. Tosun bir siyasi parti başkanı olarak bize ve seçmenime ağır hareket eden kim olursa hesabını sorarız derken , Ünye Devlet Hastanesinde yaşanan darp olayı ile ilgili konuştu.

Karadeniz Radyo Televizyon ve Gazeteciler Dernek Başkanı Cihan Çakır programda,

”Sayın İrfan Tosun size bir soru soracağım ve soruyu soracağımız kişileri de tenzih ediyorum.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ak Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, Ak partililer, Ak Parti seçmeni, Cumhur ortağı olduğu için MHP İlçe Başkanı Murtaza Hacıimamoğlu hırsız mı’dır?

Biz yaklaşık bir ay önce bir gazetecinin ”HIRSIZA OY VEREN HIRSIZDIR”yazdığı yazıyı gündeme getirdik. Ama şu ana kadar malesef ki hiçbir yerden herhangi bir açıklama gelmedi.

Mazbatasını almak için 5-6 avukatının peşine takıp adliyeye gidenler acaba seçmenine, liderine ve kendisine hırsız denilen yerde ne yaptılar?

Hırsızlık gibi bir lafı sineye çekebiliyorsanız burada başka ilişkiler olduğunu düşünüyorum.

Sayın Tosun, ben size ya da seçmeninize hırsız desem sizin burada bir dakika dahi duracağınızı düşünmüyorum. Biz bu konunun peşini bırakmayacağız çünkü Cumhur ittifakına oy veren 43000 kişiye hırsız dendi.

Az önce saydığımız kişiler ya da herhangi bir vatandaş o gazeteciyi mahkemeye verebilirdi. Halen bu konuyla ilgili yetkili bir ağızdan açıklama yapılmaması da manidar”dedi

Deva Partisi Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun ise şöyle açıklamada bulundu.

”Saydığınız isimler için böyle bir iddiada bulunamam. Böyle bir ifade kullanmak bana yakışmaz. Ama herkesin dostu vardır, hırsızın dostu yoktur. Allah kimseyi böyle bir ifade ile yargılatmasın. Ama bu konunun göz ardı edildiğini düşünüyorum.

O gazeteci arkadaşın geçen hafta bir mahkemesi vardı belki de bu konu ile alakalı olabilir.Bu ifadeyi kullanan gazeteci arkadaşımız bana göre hiç etik bir ifade kullanmamıştır. Diğer siyasi partilerin hepsini rakibimiz olsa hepsine saygı duyuyoruz ve hırsızlar ifadelerini hak etmiyorlar.

43 BİN KİŞİ DAVA AÇMALI,BEN OLSAM MAHKEMEYE VERİRDİM

O gazeteci arkadaşımız böyle bir iddiada bulundu için yazı yazmış ya yazan arkadaşımız ile ilgili mahkeme neden açılmıyor derken diyorsunuz ki bu şahıslar bu şahıslar neden mahkemeye vermediler. Aslında onu Cumhur ittifakına oy veren 43 bin kişinin mahkemeye vermesi lazımdı.

Biraz önce ismini zikrettiğimiz değerli arkadaşlarımız vermemiş olabilirler ama normalde en az 1 tane vatandaş bile verebilirdi. Hatta vermeliydi. Ben Cumhur ittifakına oy vermiş olsaydım inanın ben mahkemeye verirdim.

VİCDANIM RAHATSIZ OLDU

Ben 6 7 ay önce sağlıkla ilgili bir olay yaşadım. Benim sağlıkçılara korkunç derecede saygım var. Bir sağlıkçıyı kırmak hiçbir zaman haddime değil, şahsıma yakışmaz. Ben hayatım boyunca sürekli hastaneye elimden geldiği kadar her türlü konuda yardımcı olmaya çalıştım. Bir gün hastaneye gittim ve hastanede mırıldanmalar duydum. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktorumuz Başhekim  Yardımcısı olduğu için kanunen de hakkı olduğundan dolayı muayene yapmıyor. Bu kanunen onun hakkı ama bir de vicdan ve hipokrat yemini var. Bu konuya takıldım ve birkaç gün sonra yine hastaneye gittim. Araştırdığımda öğrendim ki bu başhekim yardımcısı doktorumuz hastaneye geldiği günden itibaren bir kere bile muayene yada ameliyata girmemiş.

Bu konudan vicdanen rahatsız oldum. Ben bu konu ile ilgili bir yazı yazdım. Daha sonra Ordu İl Sağlık Müdürü ile karşılaştığımızda biz her şeyin takipçisiyiz, gereğini yapıyoruz dedi. Zaten bütün görevli personeller tazelendi sadece bir kişi de görev tazelenmesi yapılmadı. O da bizim bahsettiğimiz doktor.

DOKTOR TRAJİKOMİK ŞEKİLDE ŞİKAYETCİ OLDU

O doktor O gün benim yazımı okuduğu zaman beyaz kod. veriyor. Beyaz kod da bana saldırıldı demek. Hemen güvenlik görevlileri geliyor ve ne olduğunu soruyor. Gazeteci kimliğimle yazdığım yazıdan dolayı Doktor, İrfan Tosun bana internet haber sitesi üzerinden saldırdı diyor. Ardından doktor benden şikayetçi oluyor. Ben bu olaya güldüm. Bu konu ile ilgili mahkemeye çıkacağız. Biz kanunun vereceği bütün olaylara saygı duyuyoruz.

Sadece Hipokrat yemini ettiği için el vicdan senden çare arayan insanları bir pandemi döneminde sağa sola göndermektense muayene etmekten kaçtığın için serzenişimi dile getirmiştim. Buna rağmen bu doktor beni mahkemeye verdi.

KİMSE HASTANEYE GEZMEYE GİTMİYOR

Geçtiğimiz günlerde hastanede üzücü bir olay yaşanıyor. Hiç kimseyi itham etmek benim haddime değil. Hiç kimse hastaneye gezmeye gitmiyor. İnsanlar hastanede hastalıklarına çare arıyorlar. Hatta bu sebeple vatandaşlar sağlıkçıların önünde el pençe duruyorlar.

Bana göre Ünye Devlet Hastanesinde çok kötü bir olay oldu. Ünye Devlet Hastanesi’nde görevli bir doktor ile hasta yakını vatandaş kavga etti. Bütün sağlık ekiplerinden Allah razı olsun, Allah onlara hastalık göstermesin, iyiki varlar. Bizler yeri geldiginden evladimizdan, annemizden, babamızdan bile kaçarken doktorlar hiç tanımadıkları insanları covid-19 dan kurtarmak için mücadele ediyorlar.

Ben biraz olayı araştırdığımda önce doktorun vatandaşa müdahalesi olduğunu bilgisini edindim. Burada kesin olarak bir görüntü var. Sayın hocamız başhekimimizin hakkında bir iddiada bulunuyor. Bu başhekim burada olduğu sürece bu tür olaylar olur diyor. Eğer bu hasta yakını suçluysa senin başına bu adama başhekim göndermedi, git saldır demedi. Burada bir tezatlık var. Hocamızın bu açıklamasının ardından başhekimimizin üzüldüğü kanaatindeyim. Bu elma ile armuttu karıştırmak gibi bir şey olmuş. Keşke yaşlanmasaymış”DEDİ..