Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

YARALI MARTI TEDAVİ ALTINA ALINDI

YARALI MARTI TEDAVİ ALTINA ALINDI
23 Temmuz 2020 - 17:42

Ordu’nun Ünye İlçesinde Ordu Büyükşehir Belediyesine bağlı vektörle mücadele ekipleri tarafından yaralı halde bulunan martı Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliğince koruma altına alındı.

Ünye’nin Gürpınar Mahallesinde vektörel mücadele amaçlı  İlaçlama Yapan Yusuf  Yılmaz ve Hakan Yıldız adlı duyarlı İşçiler yaralı martı buldu. Durumu T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklarlar Ordu Şube müdürlüğüne ihbar etti.

Yaralı Martı daha sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefi Saygın Yıldırım tarafından ilk müdahalesinin yapılması İçin Ünye ilçesinde hizmet veren Özel Deva Veteriner Kliniğine götürüldü. Burada Veteriner Hekim Hüseyin Bozkurt tarafından ilk müdahale ve muayenesi yapılan martının sağ kanadının yaralı olduğu tespit edildi . Veteriner Hekim Hüseyin Bozkurt tarafından martının yaralı kanadına antibiyotik sprey tedavisi uygulandı.

İlk müdahalesi yapılan yaralı martı Doğa Koruma ve Milli Parklar Ekipleri tarafından  tedavisi ve rehabilitasyonu yapılması için veteriner hekim kontrolüne alındı. Yaralı Martı tedavi rehabilitasyon sürecinin tamamlanıp tamamen iyileştikten sonra tekrar doğal ortamına bırakılacak.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-