Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

YARALI BULUNAN SU TAVUĞU TEKRAR DOĞAYLA BULUŞTU

YARALI BULUNAN SU TAVUĞU TEKRAR DOĞAYLA BULUŞTU
06 Mayıs 2021 - 14:16

Nesli tehlike altında olan yaralı kuş, Akkuş’ta ilk defa görüldü. Koruma altına alınan yaralı kuş tedavisi tamamlandıktan sonra tekrar doğayla buluştu. 

Tedavi-Bakım-Rehabilitasyon süreci tamamlanıp tamamen iyileşen Su Tavuğu tekrar doğayla buluşturuldu.

Ordu’nun Akkuş İlçesi Akpınar Mahallesi’nde Duyarlı Vatandaşlar Tarafından 30 Nisan  2021 tarihinde uçamıyacak halde  bulunan  Su Tavuğu (Gallinula chloropus – yeşil ayaklı tavukçuk )Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliği’nce tedavisi Yapılmak üzere koruma altına alınmıştı.

İlk müdahalesi Özel Akkuş Veteriner Kliniğinde Veteriner Hekimi Uğur GÜNEY tarafından yapılan , ayağınından yaralı olduğu tespit edilen Su Tavuğu’nun   6 günlük  Tedavi-bakım-rehabilitasyon tamamlandı.

Sazlık ortamlarda çamur veya sığ suda buldukları sucul bitkiler, böcek, küçük balıklar, salyangoz ve başka küçük canlılarla beslendiği bilinen, Nesli Tehdit altında olan Su Tavuğu tamamen iyileştikten sonra , DKMP Ünye Şefi Saygın Yıldırım Tarafından  Habitatına uygun  Ünye İlçesi Sahilköy Mahallesindeki Çınarsuyu deresi kenarındaki sazlık alanda tekrar doğayla buluşturuldu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-