“YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZ TEMİNATIDIR”

Reklam
Reklamı Gizle

Ordu Amatör Futbol Kulüpleri Federasyon seçimlerinde aday olan Metin Kır hafta içi yapılacak seçim öncesinde açıklamalarda bulundu.

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri Metin Kır;

“2014 yılında göreve geldiğimizde Ordu Amatörünün sorunlarını biliyor ve ortadan kaldırmak için yola çıkmıştık. İki dönem görev yaptığımız süre zarfında tüm branşlarda üye kulüplerimizin ihtiyaçlarını karşılamak konusunda tüm yönetim kurulu arkadaşlarımızla mücadele ettik.  

KARŞIYAKA TESİSLERİN GÖZ BEBEĞİMİZ OLDU

Kır göreve geldikleri günden itibaren özellikle amatör futbol kulüplerinin zor şartlarda mücade ettiğini söylerken “Biz göreve geldiğimizde Durugöl’de 2,5 saha vardı ve zeminleri son derece kötüydü. Bununla birlikte kulüplerimiz antrenman ve müsabaka dönemlerinde soyunma odası sıkıntısı yaşamaktaydı. Yapmış olduğumuz girişimleri, ikili diyaloglarıyla birlikte Büyükşehir Belediyemizle birlikte Altınordu ilçemiz Karşıyaka’da biri çim olmak üzere toplamda üç saha kazandırdık. Ayrıca Turnasuyu’na iki adet çim saha Cumhuriyet mahallesi’ne bir adet suni çim saha kazandırdık. Yine Fatsa Ek saha ve Ünye Çınarsuyu sahasının zemin yenilemesinin takipçisi olarak amatör kulüplerimizin hizmetine sunduk. Bununa birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz koordinesinde ilçe saha ve soyunma odalarımızın yenileme çalışmalarını takip ederken Perşembe İlçe Stadımızın takım ve hakem soyunma odası sorununu çözmüş olduk. Aslında en önemlisi Altınordu ilçemizdeki Karşıyaka tesislerindeki toplamda 14 adet soyunma odasını kulüplerimizin hizmetine sunduk. Tüm bunların planlanması ve yapımında bizlerden desteğini esirgemeyen dönemin Valisi, Belediye Başkanları ve şimdiki Valimiz ve Belediye Başkanlarımıza tüm kulüplerim adına teşekkür ederim.    

SALON SPORLARINI UNUTMADIK

Biz göreve gelmeden önce salon sporlarına ilginin az olması nedeniyle bu iki dönemde salonu sporlarına dikkatimizi yoğunlaştırdık. Yine yönetim kurulundaki grev dağılımıyla birlikte öncelikle sorunları tespit ettik ve akabinde çözüm yollarını devreye soktuk. Görevde olduğumuz dönemde ilimizi Basketbol, Voleybol ve Hentbolda profesyonel liglerde temsil eden kulüp sayısı artarken kendilerine destek olma konusunda tüm çabalarımızı ortaya koyduk.

BİREYSEL BRANŞLARDA ŞAHA KALKTIK

Yine göreve geldiğimiz günde itibaren tabiri caizse unutulan bireysel branşlarımızı tekrar hareketlendirmek için planlamalar yaptık. Özellikle başarılı kulüplerimizi, antrenörlerimizi ve sporcularımızı ödüllendirerek vermiş oldukları emeklerin karşılığını bir nebze olsun karşılamak istedik. Zor koşullarla spor yaşantısını devam ettiren kulüplerimizin fiziksel şartlarını iyileştirme konusunda yine Belediye Başkanlarımız ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile istişare ederek iyileştirmeye gittik.

AYNİ VE NAKDİ YARDIMLAR YAPTIK

Kulüplerimizin en önemli sorunlarının başında gelen ekonomik ihtiyaçlarını giderme adına çalışmaların yanı sıra Büyükşehir Belediyemiz ve İlçe Belediyelerimiz ile yaptığımız istişareler sonrasında ayni ve nakdi yardımlar yaparak kulüplerimize can suyu olmaya çalıştık. Ordu tarihinin en kapsamlı ayni ve nakdi yardımı şükürler olsun bizim dönemimizde gerçekleşti.     

ORGANİZASYONLARDA DA SÖZ SAHİBİ OLDUK.

Kulüplerimize sportif anlamda desteğin yanı sıra başta futbol olmak üzere birçok branşta ilimizde spor organizasyonlarına ev sahipliği yaptık. İlimizin hem spor kalitesini artırmak hem de turizm açısından katkı sağlaması için birçok federasyon ile yaptığımız görüşmelerle birçok şampiyonaya ev sahipliği yaptık. Geçmiş dönemlerde merkez ilçe olarak Altınordu özelinde yapılan şampiyonaları diğer ilçelerimize taşıyacak tüm kesimlere ulaşmayı hedefledik. İnşallah önümüzdeki dönemlerde bu tür organizasyonların sayısını attıracağız.

BİRÇOK İLKE İMZA ATTIK

Tüm bunların ışığında Ordu Amatörü için kendi yükselttiğimiz çıtayı yine kendimiz yukarıya çıkartacağız. İki dönem içinde birçok ilke imza atarken yapacağımız hayata geçireceğimiz projelerle ilimizin amatör sporunu daha kaliteli hale getirmeyi hedefliyoruz. Gönüllük hesabıyla görev yapan kulüp yöneticilerimiz, antrenörlerimiz ve sporcularımız her zaman her şeyin en iyisine layık olduklarını düşünüyorum. Onların yükünü azda olsun hafifletmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi.