– VARLIK: “ORDU’YA ULUSLARARASI TURNUVALARIN YAKIŞACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Reklam
Reklamı Gizle

METROPOLHABER

VARLIK: "ORDU'YA ULUSLARARASI TURNUVALARIN YAKIŞACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM" TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU GENEL SEKRETERİ ADEM VARLIK: "MUSTAFA BÜK U23 BAY-BAYAN SERBEST TÜRKİYE GÜREŞ ŞAMPİYONASI'NDA MİNDERE ÇIKACAK OLAN BİR ÇOK SPORCUYU 2020 OLİMPİYATLARINDA GÖRECEĞİZ" "BEN HAZIRLIK AŞAMASI BU KADAR GÜZEL BİR TURNUVA GÖRMEDİM" "ORDU'DA GELECEK YILLARDA SADECE BÜYÜKLER TURNUVASI DEĞİL, ULUSLARARASI TURNUVANIN ORDU'YA YAKIŞACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

– TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU GENEL SEKRETERİ ADEM VARLIK:
– “MUSTAFA BÜK U23 BAY-BAYAN SERBEST TÜRKİYE GÜREŞ ŞAMPİYONASI’NDA MİNDERE ÇIKACAK OLAN BİR ÇOK SPORCUYU 2020 OLİMPİYATLARINDA GÖRECEĞİZ”
– “BEN HAZIRLIK AŞAMASI BU KADAR GÜZEL BİR TURNUVA GÖRMEDİM”
– “ORDU’DA GELECEK YILLARDA SADECE BÜYÜKLER TURNUVASI DEĞİL, ULUSLARARASI TURNUVANIN ORDU’YA YAKIŞACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

25-28 Şubat tarihleri arasında Ordu’da yapılacak olan Mustafa Bük U23 Bay-Bayan Serbest Türkiye Güreş Şampiyonası’nın tanıtım toplantısı yapıldı.

25-28 Şubat tarihleri arasında Ordu’da yapılacak olan, 75 spor kulübünden bin 200’e yakın sporcu, antrenör ve hakemin katılacağı Mustafa Bük U23 Bay-Bayan serbest Türkiye Güreş Şampiyonası öncesi tanıtım toplantısı düzenlendi. Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Salonu’nda düzenlenen tanıtım toplantısına Türkiye Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Adem Varlık, Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Eser Keleş katıldı.

VARLIK: “BEN HAZIRLIK AŞAMASI BU KADAR GÜZEL OLAN TURNUVA GÖRMEDİM”
Şampiyonanın tanıtım toplantısında konuşan Türkiye Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Adem Varlık, Ordu’nun spor organizasyonlarında adından söz ettiren bir il olabileceğini söyledi. Turnuva öncesi yapılan hazırlıkların oldukça kapsamlı olduğuna dikkat çeken Varlık, “Ordu’da bundan 5-6 yıl önce spor organizasyonu yapmak mümkün değildi. Çünkü bir organizasyon yapmak için önce havalimanı, konaklama ve spor alanları gerekiyordu. Gelinen noktada tüm bunların yapıldığını görüyoruz ve bu bizi mutlu ediyor. Yıl boyunca 40 yakın hem yurtiçi hem de yurt dışında organizasyonlar yapıyoruz. Ben hazırlık aşaması bu kadar güzel olan bir turnuva görmedim ya da il müdürlüklerince ve belediyelerce bu kadar desteklenen bir turnuva görmedim. Bu şampiyona 2020 Olimpiyatlarına giderken önemli bir şampiyona. Burada mindere çıkacak olan bir çok sporcuyu 2020 Olimpiyatları’nda göreceğiz. Bu açıdan da şampiyonanın Ordu’da yapılması büyük bir şans. Çünkü bu şampiyonadan sonra gelecek yıllarda Ordu’da sadece büyükler turnuvasının değil, uluslararası turnuvanın Ordu’ya yakışacağını düşünüyorum” dedi.

GENÇ: “GÜREŞSEVERLER BURADAN MUTLU AYRILACAKLAR”
Mustafa Bük U23 Bay-Bayan Serbest Türkiye Güreş Şampiyonası öncesi ön hazırlıkları tamamladıklarını ve şampiyonanın start almasını beklediklerini belirten Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ise, “Bu şampiyonanın Ordu’da yapılmasının en büyük destekçisi Ordulu hemşerimiz Türkiye Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Adem Varlık’tır. Şampiyonanın ilimizde yapılacak olmasının ardından tüm yerel yöneticiler bize destek oldu. Şampiyona öncesi ön hazırlıklarımızı yaptık. Bu tür spor organizasyonlarının Ordu’ya katkısı çok büyük olacak. Bu organizasyonların Ordu’ya gelmesinde elbette en büyük etken Ordu-Giresun Havalimanının açılmasıdır. Çünkü Ordu’ya organizasyonlar verilirken havalimanının olması avantaj olarak gözüküyor. Otel sayılarımızdan yeterli olması organizasyonlara göz kırpıyor. Ben bu şampiyonanın Türkiye genelinde yapılan güreş şampiyonaları içerisinde en iyisi olacağını düşünüyorum. Şimdiden bütün güreşseverleri müsabakalara bekliyorum, buradan mutlu olarak ayrılacaklarına sonsuz inanıyorum” diye konuştu.
Mustafa Bük U23 Bay-Bayan Serbest Türkiye Güreş Şampiyonası 25 Şubat Perşembe günü saat 13.30 yapılacak olan açılış seremonisi ile start alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir