Vali Sonel, “Basın Mensuplarımız, Yaptığımız İşlerde Bizlere Yol Gösteriyor”

Reklam
Reklamı Gizle

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, Ordu Valiliği ile Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen kahvaltı programı ile kutlandı.
Aktuğ Otel’de düzenlenen kahvaltı programına, Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın, Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen, Ordu Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Başkanı Birol Yılmaz, Ordu İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Bahtiyar Kahveci, Ünye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Coşkun, Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Öztürk, Ünye Radyo Yayıncıları Derneği Başkanı Hakan Korkmaz, Ünye Aktif Medya Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Bölükbaş, Karadeniz Radyo Televizyon ve Gazeteciler derneği Başkanı Cihan Çakır, Ordu Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Vedat Öz, Ordu Büyükşehir Belediyesi Basın-Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Cihat Albayrak, il genelinde görev yapan basın mensupları katıldı.
Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan’la birlikte kahvaltı programına katılan basın mensuplarını bulundukları masalarında ziyaret ederek, günlerini kutladı. Vali Sonel, gazetecilerin hal ve hatırlarını sorarak bir süre sohbette bulundu.
10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltı programında bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, basın mensuplarının her yıl 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutlayarak, çalışmalarında başarılar diledi.
Ordu Valiliği görevine başlayalı 1,5 yıl olduğunu ve zamanın hızlı geçtiğini söyleyen Vali Tuncay Sonel, ”19 İlçesi ile Ordu’muzda kocaman bir aileyiz. Bu ailenin en önemli değerlerinden birisi de siz değerli basın mensuplarımızdır. Karadeniz’imizin güzel bir şehri olan ilimizin ve ülkemizin gelişmesinde hepiniz çok önemli roller alıyor, çok önemli işler yapıyorsunuz. Bizlere her konuda yol gösteren ve katkı sunan tüm basın camiası arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
“Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, 19 ilçedeki Kaymakam arkadaşlarımız, Belediye Başkanı arkadaşlarımız, kamu görevlisi arkadaşlarımız, STK’larımız ve basın camiamızla birlikte ‘Ordu Ailesi’ olarak çalışmalarımızı birlik ve beraberlik içerisinde yapmaya gayret edeceğiz” diyen Vali Sonel, basın mensuplarının büyük bir özveri ile zor şartlar altında çalıştığını hatırlatarak, “Gazetecilerimizin bu görevi yerine getirmede gösterdikleri fedakarlık ve gayretlerini takdirle karşılıyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
Vali Tuncay Sonel, ”Basın mensuplarımız yaptığımız işlerde, İlimizin lehine olan işlerde bizlere yol gösteriyor. Bizler de bunun farkındayız. Birlik ve beraberlik içerisinde güzel çalışmaların artarak devam edeceğine inanıyorum. Bir yerde güzel işler yapılıyorsa, bu hep beraber bir emekle, tüm basın camiamızdaki arkadaşlarımızın emekleriyle, gayretleriyle ortaya çıkıyor. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle daha önce Kaymakamlık ve Valilik görevinde bulunduğumuz yerlerdeki basında çalışan arkadaşlarımız dahil, sizlerin ve tüm arkadaşlarımızın bu özel gününü kutluyorum. Hayatta olmayanlara da Rabbimden rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun. Siz kıymetli basın mensubu arkadaşlarımıza, kardeşlerimize de ailelerinizle birlikte sağlık, mutluluk, huzur dolu bereketli bir ömür diliyorum. Allah birliğimizi, dirliğimizi, beraberliğimizi bozmak isteyenlere de fırsat vermesin. Sizleri en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum” diyerek, konuşmasını tamamladı.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan ise yaptığı konuşmada, “Toplumlar büyüdükçe iletişimin de kıymeti ve değeri artmaktadır. Basın toplumların gözü, kulağı ve dilidir. Gördüğünü alır ve toplumun diğer kişilerine aktarır. Sonuçta toplumda her şeyden haberdar olur. Basın çok önemli bir rol üstleniyor. Kötü gördüğünü, yanlış gördüğünü yazacak ki, toplum yanlışa girmesin. İyi olanları aktaracak ki iyi çoğalsın ve gelişme sağlansın. Bu güzel, mukaddes görevde basın ahlakına, toplum ahlakına uygun davranarak haberler aktarılmalı. İyiyi çoğaltmak, iyiyi büyütmek ve güzeli yaymak daha hayırlı olur diye düşünüyorum. Sizler çok değerlisiniz çünkü gerçekten önemli bir görev yapıyorsunuz” dedi.
Konuşmaların ardından, Vali Tuncay Sonel basın mensupları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarına günün anısına hediye takdiminde bulunuldu.