Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

UZMANINDAN ”ALTIN ALIN” TAVSİYESİ

UZMANINDAN ”ALTIN ALIN” TAVSİYESİ
09 Temmuz 2021 - 1:07

Güneş Kuyumculuk İşletme Ortaklarından Tuğrul Çavuşoğlu normalleşme sürecindeki altın ve döviz piyasalarını değerlendirdi.

A52 TV mikrofonlarına konuşan Tuğrul Çavuşoğlu düğün sezonun başlamasıyla sektörün canlandığını ve piyasaların hareketlendiğini belirterek yatırımcıya “Altın alın altında kalın” dedi.

Güneş Kuyumculuk İşletme Ortaklarından Tuğrul Çavuşoğlu şöyle konuştu;

“Altında son 2 haftaya baktığımızdan durağan bir gidişi var. Altın 500 has seviyesinde devam ediyor. Bunun da temel sebebi dolar kaynaklı değil de onsun oynadığını görüyoruz. Altının 590-500 olduğunu görüyoruz. Bu seviyenin nasıl olacağını düşünür olursak eğer 520 ve 550 bandına gideceğini biz öngörüyoruz. Ağustos ve Eylül ayı içerisinde piyasa da böyle bir beklenti var. Dünya genelinde altın onsunun 1800 onsunu aşıp, 1950 onsa kadar çıkabileceğini söyleyen analiz daha fazla. Diğer bir öngörü de altının 450 bandına kadar gelebileceğini görüyoruz. Biz altının çıkacağı tarafın daha yoğunlukta olduğunu kanıtı içiresindeyiz. Bu nedenle altın alacak vatandaşlarımızın imkanları dahilinde altına almalarını tavsiye ediyoruz.

HAREKETLENME OCAK AYINDA OLACAKTIR

Pandemi sonrasında vatandaşlarımızın altına karşı bir talep oluştu. Pandemi döneminde vatandaşlarımız kendi acileyet ihtiyaçlarını karşıladıkları için maddi anlamda kendilerine götürebilecek bir pozisyondalar. Asıl hareketlenme fındığın yaklaşmasıyla olacağını tahmin ediyoruz. Aralık ve ocağın çok hareketli geçeceğini düşünüyoruz. Umuyoruz ki koronavirüs sezon finali değil de tamamen final yapmıştır. Olur da vakalar artarsa piyasanın durumu daha da düşecektir.

ALTIN ALMALARINI TAVSİYE EDİYORUZ

Altın fiyatının yüksek olması ile ilgili vatandaşlar bize sorduğunda, biz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ama altın fiyatının dünya genelini yöneten kişilerin yönlendirmesiyle piyasa belirleniyor. Elimiz de olan para miktarını değerlendirmek için bütçelerine göre altın almalarını tavsiye ediyoruz.

Altın konusunda düğün sahipleri artık daha anlayışlı çünkü genel olarak baktığımızda 10 gram bilezik 4 veya 5 bin TL yapıyor. Eskiden vatandaşlarımız 20 gram bilezik alıyordu. Biz 100 gram bilezik satıyorduk. Bundan birkaç sene önce 100 gram 30 bin TL para yapıyordu ama şimdi 45 bini buluyor. Bundan 5 yıl önce bu para bütün düğünün karşılanması demekti. Şu anda ki enflasyon, faiz ve doların aşırı çıkışı ekonomik dengesini etkisiz hale getiriyor. Bu konuda vatandaşlarımızı etkilediği için dünürler daha anlayışlı hale geldi.

Altın fiyatı ortalama olarak, 22 ayar bilezik 470 civarında satıyor, 455 civarında alım yapıyoruz. Çeyreği şu anda 835 satıyor, 810 civarında alıyoruz. Cumhuriyet altınınız 3400 satıyor, 3300 bozuyoruz.”dedi

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-