ÜTSO BAŞKANI AKAR’DAN, TAM KAPANMA ÖNCESİ ÖTELEME TALEBİ

Reklam
Reklamı Gizle

Bu aksamda itibaren uygulanacak tam kapanma süreci öncesi Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar , TOBB Başkanımız M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU telekonferans üzerinden toplantı yaptı.

Akar,Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanına taleplerini iletti.

ÜTSODAN KONUYA İLGİLİ YAPILAN YAZILI AÇIKLAMA ŞÖYLE;

Değerli Üyelerimiz;

Bugün Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımızla telekonferans sistemi ile yapmış olduğumuz görüşme neticesinde kendilerine 29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanma sürecinde Tüm işletmelerin SGK pirimlerinin ötelenmesi, tüm senet, çek, kredi ve kredi kartı borçlarının ötelenmesi, vergi borçlarının ötelenmesi, zincir marketlerin sadece temizlik ve gıda maddeleri satması konusunun bir an önce yasalaşması, nakliyecilik sektöründe hizmet veren üyelerimizin büyük sorunu haline gelen Digital Takograf sisteminin yeniden düzenlenmesi konularında taleplerimiz oldu.

TOBB Başkanımız M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU konularla bizzat ilgileneceklerini, Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere ilgili bakanlıklara ileteceklerini dile getirdiler. Sayın TOBB başkanımız M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’na teşekkürlerimizi sunuyoruz’denildi.