Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜTSO BAŞKANI AKAR’DAN DESTEK PAKETİ MÜJDESİ

ÜTSO BAŞKANI AKAR’DAN DESTEK PAKETİ MÜJDESİ
09 Şubat 2021 - 13:07

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar bugün yiyecek ve içecek firmalarının ciro kaybı desteği hakkında basın açıklaması gerçekleştirdi.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen basın açıklamasında Akar, korona virüs salgını nedeniyle kısıtlamalarda mağdur olan yiyecek ve içecek firmaların sürekli yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.

Korona virüs salgını dolayısıyla bir süredir paket servis yapan yiyecek, içecek firmaları ciro kaybı desteği altında destek projesi çıkarıldığını açıkladı.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar yaptığı açıklamada şu sözleri ifade etti;

“Bugün Ak Parti ilçe Teşkilatı ile yaptığımız toplantıda daha neler yapabiliriz onların, Organize sanayi ziyareti ile ilgili ve bölgemize yatırım yapmak isteyen hayat Kimya’ya nasıl katkı sağlarız onunla ilgili güzel görüşmeler gerçekleştirdik.

Korona virüs salgını dolayısıyla yiyecek, içecek sektöründe olan firmaların yaşadığı sıkıntıları sürekli dile getirmiştik. Rıfat başkanımızın cumhurbaşkanımız ile yapmış olduğu görüşmeler doğrultusunda yiyecek, içecek üzerine faaliyet gösteren firmalara ciro kaybı desteği altında bir süreç başladı.  Bu tür firmaların bu süreçten faydalanmasını istiyoruz.

FAYDALANMA ŞARTLARI

Öncelikle şahıs firmaları faydalanmaktadır. 2019-2020 yılları arasında ciro kaybı %50’yi aşan firmalar minimum 2.000TL maksimum 40.000TL’ye kadar destek alabilmektedir. Bu destekte iki cironun arasındaki farkın %3’ü kadardır. E-devlet üzerinden Ticaret Bakanlığı sitesinden firmalarımız başvururlarsa kısa sürede dönüş olacaktır.

Artık yiyecek içecek sektörlerinin kontrollü bir şekilde tekrardan faaliyete geçirilmesi gerekmektedir. Çünkü bu tür firmalarla yaptığımız görüşmelerde çalışanlar ve firma sahiplerini ciddi sıkıntı yaşamaktadırlar.

Buradan cumhurbaşkanımıza seslenmek istiyorum bir an önce gerekli düzenlemelerin yapılıp bu firmaların tekrar faaliyet göstermesi gerekmektedir. Çünkü paket servisi ile bu işler dönmüyor.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-