Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜTSO BAŞKANI AKAR ARENA BOMBA AÇIKLAMALARDA BULUNDU

ÜTSO BAŞKANI AKAR ARENA BOMBA AÇIKLAMALARDA BULUNDU
19 Eylül 2021 - 23:27

Her hafta Cumartesi günleri A52 TV ekranlarında yayınlanan Gündem Arena programına bu hafta Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar telefon bağlantısı ile konuk oldu.

Gündem Arena programına konuk olan Başkan İrfan Akar OSB ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı. Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar yaptığı konuşmada şu sözleri ifade etti.

OSB’DE SIKINTI YOK

“Daha öncede söylediğimiz gibi Organize sanayide başlayan şu an iki tane hazırlık aşamasında inşaatımız var. Çok sorun varmış gibi gözüküyor ama bir sorun yok. Tepenin orada ki su akımı ile ilgili bir sorun var. Bu sorunla ilgili bakanlığa talepte bulunduk ama bakanlıkta sorun yok o şekilde teslim edin tarzında yaklaşıyor olaya. Yaptığımız yollar ileride bizlere sıkıntı da çıkarabilir daha iyi önlem alınması gerektiğini düşünüyorum. O yüzden ırmakta ki suyun yeni bir proje ile daha iyi akmasının sağlanması gerektiği ile ilgili bir iddiaları var ki bence de haklılar. Yaşanan sellerle de de gördük. İnşallah sonuca hep beraber varacağız.

SÖLENTİLERE İNANMAYIN

Organize Sanayi Bölgesinde yapılan maden çalışmasından dolayı bazı bölgelerde dolgu toprağı var. Kamuoyunda Organize Sanayi Bölgesi durduruldu gibi bir söylentiler var ama doğru değil. İnşaatlar devam ediyor ve orada iki tane fabrika çalışıyor. Bizim bölgemizde her yerde neredeyse dere var. Hukuksal olarak ve tarımsal olarak çok iyi bir arazi olmayabilir. Kötünün iyisi diyelim çünkü elimizde olan şartlar bunlar. Sıkıntılar olur ama çok büyük bir sıkıntılar yok. İnşaatta öngörülmeyen masraflar çıkıyor ama bunların sorun çıkacağını sanmıyorum. Bölgede ki su sorununu rahatlıkla ırmağa aktarabilirsek başka sorunların kalacağını sanmıyorum. Kaymakam Bey’e ziyaretimizde bu konudan bahsettik ve ilgileneceğini söyledi. Her hangi bir terslik olursa Ankara’ya çıkarma yaparız. Sizler şimdiden bizim sesimizi Ankara’ya duyurma çalışmalarında bulunun.

2.ETAP İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLAYACAĞIZ

OSB’de şuan için yer kalmadı. Oldukça yüksek talepler var. Bunlar içinde çalışmalar yapıyoruz. Kaymakam beyle görüştük 2.etap satışlarına bir an önce başlamak istiyoruz.

DOĞAL OLARAK ADAYIM

Bu sene kongremiz var . Tabi ki bizimde düşüncelerimiz var .Emeklerimizin meyvelerini görmek istiyoruz. Biz bu fabrikaların kurdelelerini kesmek istiyoruz. Dolayısı ile adayız, bırakmak yok devam diyoruz.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-