ÜRETİCİLERE VERGİ İADESİ UYARISI!

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Ziraat Odası, Vergi iadesi için üreticilerin bir yıl kaybetmemesi 31 Aralık tarihine kadar Vergi Dairelerine müracaat etmesi gerektiğini duyurdu.

Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, tarımsal desteklerde kesilen vergi iadesi için üreticilerin bir yıl kaybetmemesi, 31 Aralık tarihine kadar Vergi Dairelerine müracaat etmesi gerektiğini söyledi.

Sarıkahraman yaptığı açıklamada, “Tarım desteğinden vergi kesilmesi absürt ve anlaşılmaz bir durum. Türkiye’nin genelinde çiftçilerimiz zor zamanlardan geçiyoruz, çiftçi ekimini dikimini zor yapıyor. Devletin verdiği ufak bir dilimden, vergi kesiliyor. Bunun yanlışlığı anlaşıldı ve mahkeme yoluyla vatandaş hakkı geri aldı. Bununla alakalı biz başvuru formalarını vatandaşlara veriyoruz. İbanlarını ve gerekli bilgileri doldurarak Vergi Dairesine vatandaşlarımız gidiyor.” dedi.
Sarıkahraman, üreticilere vergi iadesinde 1 yıl kaybetmemeleri için 31 Aralık tarihine kadar Vergi Dairelerine dilekçelerin verilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Bununla ilgili yılbaşına kadar verirse üreticilerimiz 1 yıl kaybetmemiş olur. Bizde elimizden ne geliyorsa üreticilerimize yardımcı oluruz.” dedi.