ÜNYE’NİN KADERİ REKTÖRE BAĞLI

Reklam
Reklamı Gizle

Ordu Üniversitesi ile Ünye Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği (ÜNKED) arasında Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin yapım işine yönelik protokol imzalanmış ardından ilk temel atılmıştı.

Bugün gelinen son noktada ise fakülte inşaatının ilerlemesi ile ilgili kötü gelişmeler yaşandı.

ÜNKED Ünye’deki 165 dönümlük fakülte alanı için yaptığı son toplantı sonrası aldığı kararla inşaat çalışmalarını durdurdu.

İmzalanan protokole göre , Ordu Üniversitesi’ne tahsis edilen arazi üzerine ÜNKED tarafından Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi binasının saha tanziminin yaptırılması ve anahtar teslimi olarak bedelsiz devredilmesini kapsıyordu.

Toplantı sonrası alınan karara göre, söz konusu protokoldeki  Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin taşınmayacağı aynı eski  yerinde eğitim öğretime devam edecek.Yeni fakülte alanındaki bina içinde Ordu Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’dan bölüm talebinde  bulunulacak. Fakülte inşaat yerleşkesinde yeni bir bölüm gelene kadar bina inşaatı askıya alınma kararı alındı.

Proje hayata geçerse, 15 bin metrekare kapalı alana sahip olacak Fakülte binasında en az 11 derslik, 9 amfi, 2 bilgisayar laboratuvarı, 18 idari oda, 3 seminer salonu, 2 yemekhane, 1 kantin ve 1 konferans salonu bulunacak.

JAJA 1
KİTAP