Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYELİ VATANDAŞ İSYAN ETTİ”OSKİ HAYATIMIZI KARARTTI”

ÜNYELİ VATANDAŞ İSYAN ETTİ”OSKİ HAYATIMIZI KARARTTI”
12 Ağustos 2021 - 0:42

Ünye Gürecülü ve Saylan mahallesi bağlantı yolunda içme suyu hattı için betonyolu keserek boru döşeyen OSKİ vatandaşı mağdur etmeye devam ediyor.

Gürecülü mahallesi Küme Evler Mevkii’nde OSKİ’nin su hattı için kestiği ve tekrar kapatmadığı kanal, yolu kullanan mahalle sakinlerini oldukça sıkıntıya sokuyor.

Defalarca başvurular yapılmasına rağmen bir sonuç alamayan mahalle sakinleri yaşadıkları mağduriyeti haber ekibimize anlattılar.

Gürecülü Mahalle Sakini Erkut Günkur gazetemize şu açıklamayı yaptı;

“Bu yol yaklaşık 1,5-2 aydır bu şekilde ve kimse ilgilenmiyor. Bu yolda içme suyu hattı için beton yolu kestiler. Depo yapılmadan yolu kestiler şimdi ise deponun yapılmasını bekliyoruz. Arkadaşlarımız yolun bu halinin fotoğrafını çekip yetkililere başvurdular ancak bir sonuç alamadık. Mahalle muhtarımız da bizlere hizmet yapıyoruz sen bu yoldan patpat ile git diyor. Bu yolu kullanan sadece ben değil bütün mahalle kullanıyor ve can güvenliğimiz yok. Köy hattı dolmuşu sabah yolda kaldı. OSKİ kepçesi arabayı çekerek çıkardı. Su borusunun hattını yolun tam ortasından değil de yol kenarından yarabilirdi. Benim işletmem var ve ben bu yolu 24 saat boyunca gidip gelmek zorundayım.”dedi

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-