Ünyeli Ressam Sevgi Arın Tüm Ünyelileri davet etti

Reklam
Reklamı Gizle

Ünyeli Ressam Sevgi Arın’ın Ünye Kadılar Yokuşu eserlerinden ve özgün çalışmalarından oluşan resim sergisi Ünye Kadılar Yokuşu “Garaj  Art” Sanat Galeri’de açıldı. Toplam 50 eserin bulunduğu resim sergisi 14 gün süre ile açık kalacak.

Küçükoğlu: Sanat hayal gücünün, duyguların, düşüncelerin dışarıya aktarılmasıdır.

Açılışta konuşan ÜNSAK Başkanı İsmet Küçükoğlu, “Sanat hayal gücünün, duyguların, düşüncelerin dışarıya aktarılmasıdır. Sanatçı bunu yaptığı eserleri ile ortaya koyuyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Sanatsız bir toplumun hayat damarları kopmuş gibidir’. Medeniyetin ön koşullarından biri sanattır. Medeni olmak için sanat, kültür, teknoloji, bilim, yapı bunların hepsi bir arada olduğu zaman medeniyeti temsil ediyorlar.  Medeniyetin de baş koşulu sanat ve kültürdür.” dedi.

2022 ÜNSAK’ın etkinlik yılı olacak

Konuşmasında 2022 yılının ÜNSAK’ın etkinlikler yılı olacağını ifade eden Küçükoğlu, “Sevgi hanım büyük bir özveri gösterdi. Yıllardır resim ile uğraşıyor. Bu 8. resim sergisi.  Kendisini tebrik ediyorum. Diğer taraftan 2022 ÜNSAK’ın etkinlikler yılı olacak. Bu serginin peşine bir fotoğraf sergisi var. Akabinde bir karikatür sanatçımız var. Onun bir sergisini açacağız. Daha sonra bir hat sanatçımız var onun da sergisini açacağız. Birde önümüzdeki günlerde Samsun Devlet Korosunun yeni yıl konserini yapacağız.” diye konuştu.

Arın ;Tüm Ünyelileri sergimize ve eserlerimizi görmeye davet ediyorum

Ünyeli ressam Sevgi Arın ise, “Tüm katılımcılarımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Buradaki sergimizde 50 adet çalışmamız, 2 hafta süre ile sergilenecek. Tüm Ünyelileri sergimize ve eserlerimizi görmeye davet ediyorum.” dedi.