Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye’den Kudüs’e destek

Ünye’den Kudüs’e destek
12 Mayıs 2021 - 3:57

İsrail’in Mescid-i Aksa’da Müslümanlara yaptığı zulme sessiz kalmamak için Ünye’de İHH ve Türk Kızılayı Ünye Şubesi tarafından Kudüs’e destek konvoyu düzenlendi.

İsrail’in dört gündür Mescid-i Aksa’da ve Filistin sokaklarında Müslümanlara yaptığı zulme sessiz kalmamak için Ünye’de İHH ve Türk Kızılayı Ünye Şubesi tarafından yaklaşık 200 aracın katılımıyla Kudüs’e destek konvoyu düzenlendi.

-“Bizim için özellikle Kudüs ve Filistin bizim kırmızı çizgimizdir”-

Bizim için özellikle Kudüs ve Filistin bizim kırmızı çizgimizdir diyen Türk Kızılayı Ünye Şube Başkanı İsmet Küçükoğlu, şunları söyledi; “Dört günden beri ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’da İsrail zulmü bir kez daha kendini göstermiştir. Bizim en kutsal saydığımız bu mübarek günlerde özelliklede kandil gecesinde İsrail polisinin yaptığı saldırıyla şuan itibariyle yaklaşık 600’e yakın Müslüman yaralı vaziyettedir. Bunlardan 28 tanesi vefat etmiştir. Vefat edenlerin 10 taneside çocuktur. İsrail bir devlet olmaktan çıkmış artık bir terör şebekesi haline gelmiştir. Artık bu son dakikadır. İsrail’in bu yaptıklarına göz yuman ülkelere sesleniyorum. Lütfen artık tavsiyeye ve ikna edici müzakerelerden vazgeçin. Yaptırımlara başlayın. Bizim için özellikle Kudüs ve Filistin bizim kırmızı çizgimizdir. Mazlumların ahıyla Cenab-ı Hakkın arasında hiçbir mesafe yoktur. Direk ona ulaşmaktadır. Eğer sessiz kalırsak bu bitmez” dedi.

-“BM gerekli yaptırımı uygulasaydı İsrail bu zulmü yapmazdı”-

BM gerekli yaptırımı uygulasaydı İsrail bu zulmü yapmazdı diyen Küçükoğlu sözlerini şöyle noktaladı; “İslam ülkelerinin tam orasında konuşlanmış olan bu İsrail Devleti maalesef islam ülkelerinin birlik olmaması sebebiyle bu cesareti bulmaktadır. Diğer taraftan BM sözleşmeleri, insan hakları ihlalleri BM Güvenlik Konseyi’nin kararlarını adeta yok saymaktadır. BM maalesef bu işe sert davranmamaktadır. Eğer gerekli yaptırımı uygulasaydı İsrail bu zulmü yapmazdı. Ben ülkemizdeki stk lara da seslenmek istiyorum. İstanbul Sözleşmesi adı altında kadınlara sahip çıkan derneklerimizin İsrail’in yaptığı bu zulümde kadınlar ve çocuklar ölüyor. Onların neden sesi çıkmıyor? Lütfen sesimizi çıkaralım” dedi.

-“İsrail yalnızca işgalci ve zulümcüdür”-

İsrail yalnızca işgalci ve zulümcüdür diyen Ünye İHH Eğitim Birim Sorumlusu Sacide Hilal Şahin, şunları söyledi; “İsrail hiçbir zaman devlet olmadı. Bundan sonrada hiçbir zaman devlet olamayacak. İsrail yalnızca işgalci ve zulümcüdür. Biz şuan burada toplandığımız anda bile Kudüs sokaklarında gençler şiddete maruz kalıyor. Aynı zamanda halk evlerinden zorla atılıyor. Şuan Gazze’de bombalar devam etmekte. Bizim amacımız dünyanın sessizliğinin haykırışı olmak. Biz bu zulümü duyurmak istiyoruz. İnsanlar neler oluyor, ya da olmuyor bilsinler. Bunları görsünler istiyoruz. Özgürlüğe atılan bir adım da bizden olsun temennisiyle burada buluştuk. Devlet olan İsrail’i oradan def edeceğiz. Sözde hak sahibi olduğu topraklar bizimdir. Eğer onlar gerçekten hak sahibi olsalardı Mescid-i Aksa’da yangın çıktığında alkış tutmak yerine oturur ağlarlardı. Fakat onlar alkış tutmayı ve eğlenmeyi tercih ettiler. Ben istiyorum ki insanlar zulmü görsünler. Gözlerini kapatanlardan olmasınlar. Mescid-i Aksa bizim onurumuzdur. Her zamanda onurumuz olarakta kalacaktır” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-