ÜNYE’DE SOKAKLARINDA 23 NİSAN KONVOYU

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Yunus Emre Offroad Spor Kulübü Derneği ile Ünye Gençlik ve Motor Sporları Derneği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla offroad araçları, nostaljik araçlar ve motorlarla şehir turu düzenledi.

Ünye Yunus Emre Offroad Spor Kulübü Derneği ile Ünye Gençlik ve Motor Sporları Derneği  Ünye Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla offroad araçları, nostaljik araçlar ve motorlarla şehir turu düzenledi.

Ünye Devlet Sahil Yolu Gölevi Mahallesinden başlayan Şehir turu, Ünye Devlet Sahil Yolu üzerinden Atatürk Mahallesi, Burunucu Mahallesi, Yüzüncüyıl ve Ünye Meydanı üzerinden Ünye Akkuş Niksar Caddesi üzerinden devam etti.

Ardından Bayramca, Fevzi Çakmak Mahalleri, han boğazı üzerinden Belediye caddesi üzerinden Ünye Cumhuriyet Meydanında sona eren şehir turu Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda Türk bayrağı açılmasıyla sona erdi.

Şehir Turunda vatandaşlar pencere ve balkonlarından motor ve araçların geçişini büyük bir heyecanla izlerken Türk bayrakları ve alkışlarla destek oldu.

Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz yaptığı açıklamada, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. Yılı kutlama programları kapsamında Atatürk anıtına çelenk sunumuyla programlarımıza başladık. Daha sonra  Ünye Yunus Emre Offroad Spor Kulübü ile Ünye Gençlik ve Motor Sporları Derneği’nin katkılarıyla güzel bir araç konvoyu yaptık. Çocuklarımıza bayram coşkusunu evlerinde yaşattık. Ben başkanlarıma verdikleri destek nedeniyle çok teşekkür ediyorum. İnşallah pandemi tedbirleriyle yaptığımız son 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olur diyorum. Bundan sonraki bayramı yüz yüze hep birlikte kutlarız temennisiyle destek verenlere teşekkür ediyorum. “dedi.

Ünye Yunus Emre Off- Road Spor Kulübü Başkanı Alper Argan ise, “pandemi nedeniyle kısıtlı izinler aldık. Katılımlarınızdan dolayı herkese çok teşekkür ediyorum. Güvenlik güçleri kardeşlerimiz en başından sonuna kadar bizlere eskortluk ettiler ama ricaları var. Dediler ki bize meydanda bunu bitirelim şimdi buradan evlere dağılıyoruz. Herkese teşekkür ediyorum bende. Çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” dedi.

https://www.facebook.com/A52TV/videos/332858364870635