Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE’DE RAMAZAN PİDESİ FİYATLARI BELLİ OLDU

ÜNYE’DE RAMAZAN PİDESİ FİYATLARI BELLİ OLDU
08 Nisan 2021 - 22:40

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte gözler pide fiyatlarına çevrildi.

Ramazan’a sayılı günler kalırken akla ilk gelen iftar sofralarının vazgeçilmezi pide fiyatını, Gürcüoğlu Fırın ve Pastane İşletmecisi Ahmet Gürcüoğlu değerlendirdi.

Gürcüoğlu Fırın ve Pastane İşletmecisi Ahmet Gürcüoğlu gazetemize özel yaptığı açıklamada, bu yıl pide fiyatının 2019’da ki fiyat ile aynı olduğunu belirterek sözlerini şu şekilde devam ettirdi;

“Bu Ramazan pide fiyatlarımız 2019’da gram ile fiyat olarak aynıdır. Pandemi nedeniyle böyle kararlar aldık. Sade pidenin 420 gramı 4 TL, susamlı yumurtalı pidenin 420 gramı ise 5 TL olarak satışa sunulacaktır. Geçen yıl pide satışları belirli saatler arası satışı vardı. Bu sene bize böyle bir uygulama olunacağı bilgisi gelmedi. Nasıl bir karar alınırsa bizde o karara uymak zorundayız.

Fırınların her ayın ilk günü kapatılma kararı belli bir resmiyet karşılığında alınmıştı. Fırınların kapalı olduğu bir günün öncesinden ekmekleri fazla çıkartıyorduk. Müşterilerimiz de ekmeklerini yeteri kadar alıyordu. Yanlış bir beyanda bulunulmuş. Bizler ramazan ayında sıcak çalıştığımız için tatil yapmayız. Bu yıl ramazan ayı ikiye bölündü. Bizler ramazandan sonra ayın ilk pazar günü uygulanan tatilimize devam edeceğiz. İnsanlarımızın pide sırasına gireceğini düşünmüyorum. Çünkü insanlarımız bilinçlendi. Fırın önünde kalabalık oluşturmamak için elimizden gelen gayreti yapıyoruz.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-