ÜNYE’DE SANAYİ HAYAL KIRIKLIĞI YARATTI

Reklam
Reklamı Gizle

A52TV Ekranlarında yayınlanan Gündem Arenaya Konuk olan Ünye Ticaret ve Sanayi Odası başkanı İrfan Akar ,Ünye Organize sanayi sitesi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başkan Akar programda OSB şuan beklemede açıklamasını yaparken,küçük sanayi sitesi ve Yörex hakkında da konuştu.

Başkan Akar’ın açıklamalarının ardında OSB,Küçük Sanayinin geleceği program yorumcular tarafından hayal kırıklığı olarak görüldü.

YÖREX’DEN MEMNUN AYRILDIK


Ünye Ticaret ve Sanayi Odası başkanı İrfan Akar; “Yörex fuarı bizim için önceki yıldan daha iyi geçti. Ünye’yi temsilen kalabalık bir ekiple gittik. Herkes kendine özgü ayrı ayrı ürünler getirmişti ve stadımız dikkat çekiciydi. Çok ziyaretçimiz oldu. İlgi gösteren herkese çok teşekkür ederim.

OSB’NİN ZAMANA İHTİYAVI VAR

Organize Sanayi Bölgesi altyapı çalışmalarında şu anda bir duraklama var. Bunun sebebi ise projeden kaynaklı hatalar söz konusu. Bu hataların giderilip çalışmaların yeniden başlaması için 2 ay gibi bir zamana ihtiyacımız var. Bu hatalar geçmişte göz ardı edilen şeyler. Zeminin bentonit olması biraz da etkiledi Ama aşılmayacak sorun değil sadece 2-3 milyon gibi ilave maliyete ihtiyaç var. Bu arada bu hata her yerde değil sadece birkaç noktada var. Genel olarak çok sorunlu bir yer değil.


Karayollarından olumsuz rapor çıkması gibi bir konu söz konusu değil. Böyle bir rapor çıkamaz arkamızda siyasi büyüklerimiz var. Biz süreci takip ediyoruz. Kamuoyunun içi rahat olabilir sadece 1-2 ay gecikmeli olacak.


KÜÇÜK SANAYİ VE DİĞER KONULAR HIZLANDIRILMALI

Küçük Sanayi Sitesinin yeni bir yere geçmesi ile ilgili siyasi büyüklerimiz çalışmalarını sürdürüyor.
Küçük Sanayi Sitesi için yapılandırma kamulaştırma gibi altyapı çalışmaları yürütülüyor. Sizin aracılığınızla yetkilere seslenmek istiyorum, Ünyeliler olarak bu çalışmaların hızlandırılmasını ve neticeye kavuşmasını istiyoruz.” dedi.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası başkanı İrfan Akar‘ın KONUŞMASININ TAMAMINI AŞAĞIDAKİ VİDEODAN İZEYEBİLİRSİNİZ