ÜNYE’DE AŞI BUGÜN BAŞLIYOR

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye’de ilk CoronaVac aşı uygulaması bugün sağlık çalışanları ile başlıyor.

14 Ocak 2021 Perşembe

Sağlık Bakanlığının Çin’den tedarik ettiği 3 milyon doz CoronaVac aşısına Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’ndan (TİTCK) “Acil Kullanım Onayı” verilmesi ile birlikte aşılar 81 ile gönderildi.

Ordu il genelinde 14 Ocak 2021 Perşembe günü sağlık çalışanlarından başlamak üzere yaygın aşılamaya başlanıyor. Ordu genelinde tüm sağlık çalışanlarının aşılanmasının 2 gün içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

Aşılama için tüm altyapı hazırlıkları tamamladıklarını belirten Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Tamer Kutlu: “İlk kez uygulamaya başlanacak aşılama çalışmaları için Ünye Devlet Hastanesi uhdesinde Bakanlığımız ve Sağlık Müdürlüğümüzün talimatıyla 15 adet Aşı Odası oluşturduk. Ayrıca aşılama kampanyasında görev alacak personelimizi belirleyerek eğitim işlemleri tamamladık. Dileğimiz bir an önce aşılamanın tamamlanması ve Covid-19 salgınından kurtulmamızdır. Aşı uygulatmak isteyen sağlık personelimiz Alo 182, Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) https://www.mhrs.gov.tr/ , e-nabız sistemi veya hastanelerde oluşturulan ” Covid 19 Aşı Uygulama Birimine başvurarak randevu alması gerekiyor.En kısa zamanda diğer vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlanacaktır. Kampanyanın ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.