Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

Ünye’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı
25 Kasım 2019 - 1:28

Ünye’de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde devam etti.
“Öğretmenlik bir çocuğun gülümsemesi ile mutlu olmaktır”
Atatürk Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programda konuşan Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz; “Öğretmenlik bir çocuğun gülümsemesi ile mutlu olmaktır” dedi.

Ünye’de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Atatürk Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programla devam etti.

Programda ilk olarak protokol üyeleri tarafından resim sergisinin açılışı yapılarak gezildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Bilgin, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

-“Unutmayalım ki kolay yaşanan hayatlardan güçlü hikâyeler çıkmaz”-

Müdür Bilgin; “Sözlerime tüm öğretmenlerin yol haritası olacak belki de sorumluluğumuzu hatırlatacak Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözü ile başlamak istiyorum. Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkûmdur. Evet, çalışacağız, üreteceğiz, değer katacağız. Sonra da yorulacağız. Unutmayalım ki kolay yaşanan hayatlardan güçlü hikâyeler çıkmaz. Zor yaşanan hayatlar ise hikâyelerle anlatılmaz. Bu bağlamada tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.

Emekli Öğretmen Muharrem Altun, yaptığı konuşmada duygularını ifade ederek öğretmenler gününü kutladı.

-“Öğretmenlik bir çocuğun gülümsemesi ile mutlu olmaktır”-

Öğretmenlik bir çocuğun gülümsemesi ile mutlu olmaktır diyen Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, şunları söyledi; “Öğretmenlik bitmeyen bir sevda, karşılık beklenmeksizin verilen emek, vatanını, milletini kendinden önce düşünmek, hiç tanımadığı bir hayatın güzelleşmesi için çabalamak ve bir çocuğun gülümsemesi ile mutlu olmaktır. Öğretmenin en büyük gücü kalbinde taşıdığı kocaman çocuk sevgisidir. Bu sevgi o kadar güçlüdür ki bir çocuğu doktor yapar. Başka bir çocuğu öğretmen yapar. Öğretmenlik bir peygamber mesleğidir. Öğretmenlerin yetiştirdiği insanlar medeniyetleri kurar. Kurulan medeniyetler ise dünyayı değiştirir. Geldiğimiz noktada dünyadaki büyük değişim ve dönüşümün farkındayız. Bu farkındalık bizi 2023 Eğitim Vizyonuyla çıktığımız bu yolda kendi kültürümüz ve tarihimiz üzerinden özgün bir sistem üretmek zorunda bıraktırıyor. Bugün vesilesiyle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal olmak üzere ülkemizin eğitimine katkı vermiş ve en yüce mertebeye ulaşarak vefat eden öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Ünye Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryo gösterisi ve yine Ünye Atatürk Anadolu Lisesi tiyatro kulübü öğrencileri tarafından hazırlanan oyun izlendi. Oyunlardan sonra ilçede adaylığı kalkan 7 öğretmen yemin etti. Müzik korosu, ödül töreni ve emekli öğretmenlere hizmet şeref belgeleri takdiminin ardından program sona erdi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-