Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE ZİRAAT ODASI TARIM MARKETİ AÇILDI

ÜNYE ZİRAAT ODASI TARIM MARKETİ AÇILDI
21 Nisan 2021 - 16:23

Ünye Ziraat Odasının Ek Binasına yeni tarım marketi açıldı.

Geçtiğimiz aylarda inşaat halinde olan Ünye Ziraat Odası ek binasının giriş katına açılan tarım marketinde, çeşitli fide ve tohumlar satışa sunuldu.

Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman gazetemize tarım marketi hakkında bilgiler verirken, konuşmasında şu sözleri ifade etti;

“Bizim Satış reyonumuz zaten vardı ama çok ufaktı. Reyonumuzu büyütmek, Ünye çiftçisine daha verimli daha kaliteli ve parada idareli ürünler yetiştirmek istedik. Bizim yıllar önceki satış fiyatımız şu anda bulunduğumuz yerdeydi ama çok da iş yapılamıyordu. Üreticilerimiz işlem yaptırmak için merdivenleri yukarı çıkmak zorunda kalıyordu o yüzden burayı daha işlevsel bir hale getirmek için bilgi işlem servisi yaptık. O zaman satış reyonumuzu küçültmüştük tohum, ilaçlar, fide ve bazı fidanları alabilecek kadar küçüktü.

 Fakat gördük ki talepler çok yüksek bu nedenle karşı taraftan iki arsayı birleştirerek tek arsada 220 metre kare üzerine bir bina inşa ettik. Bu binanın altına da 180 metre kare civarında satış reyonu açtık. Reyonumuzda Ünye çiftçisinin sebze, tohum, fide, fidan ve ilaç gibi en kaliteli ürünlerden tüm ihtiyaçlarını getirtmeye çalışacağız. Reyonlarda şu anda tohum çeşitlerimiz var. Geçtiğimiz hafta raflarımız bitti gelen ürünlerimiz bugün itibariyle de bitmek üzere. Elimizde hem yerli hem de hibrit olan tohumlarımız mevcuttur. Şu anda var olan ürünleri üreticilerimize ulaştırmaya çalışıyoruz.

Fidanlarımız yaklaşık 10 yıldır yerli ve yöresel ürünlerimizdendir ve bu ürünlerimiz devam edecek fakat fidan söküm dikim işlerinde artık sona geldik. Sebze fidesiyle alakalı her çeşit fide elimizde olacak. Bugün start verdik pazartesi günü itibariyle tüm fide çeşitleri elimizde olacak. Pandemi koşulları malum tedbirlere uygun kısmi bir açılış yapabiliriz Kimsenin sağlığı ile oynamak istemeyiz. Zaten Ünye ziraat odası marka ve üyenin değeri bu nedenle buraya güven esas. Henüz açmadığımız halde tohum ve fideye ciddi bir şekilde ilgi alaka var.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-