ÜNYE VE TARSUS ‘KARDEŞ BORSA’ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Reklam
Reklamı Gizle

Stratejik amaç/hedefleri doğrultusunda tanıtım ve lobi çalışmalarını sürdüren Ünye Ticaret Borsası, bölgemizi ve bölgemizin en değerli ürünü fındığı ön plana çıkararak Akdeniz Bölgesinde yaptığı çalışmalarda Tarsus Ticaret Borsasını ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa USLU; Meclis Başkanı Erhan AYDIN, Meclis Üyeleri; Halit VEYİSOĞLU, Nahit YİĞİT, Yüksel TAŞ ve Genel Sekreter Mehmet GÜR’ün yer aldığı borsa heyeti Akdeniz Bölgesin de ikinci durak olarak Tarsus Ticaret Borsasına gitti.

Başkan Uslu, ziyarette Ünye Ticaret Borsası heyetini oldukça samimi ve içten karşılayan Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murat KAYA, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı  Ali SEÇER ve diğer meclis üyeleri ile Genel Sekreter Hasan ŞANLI’ya gösterdikleri yakın ilgi ve misafirperverlik için teşekkür etti.

Her iki Borsa yöneticileri de genel anlamda ülkemizin özellikle tarım ile ilgili sorunları, bölgelerin tarım ürünlerinin tanıtımı ve pazarlanması ile ilgili gelişmeler, TOBB nezdinde yapılan çalışmalar ve yapılabilecek işbirlikleri/ortak projelerle  ile ilgili uzun süreli görüş alışverişinde bulundular.

Bu kapsamda İki borsa “”KARDEŞ BORSA PROTOKOLÜNÜ” imzalayarak bundan sonra yapılacak ortak çalışmalar ve projeler için işbirliğini başlattılar.

Ünye Ticaret Borsası ve Tarsus Ticaret Borsası arasında, ikili iş birliğini artırmak, ortak proje ve faaliyetlerde bulunmak, şehirlerin ticareti ve ekonomisine katkı sağlamak amacıyla ‘Kardeş Borsa’ protokolü imzalandı.

Ünye ve Tarsus Borsa meclis üyeleri arasında yapılan ikili görüşmelerin ve istişarelerin ardından kardeş borsa protokolü imza töreni gerçekleştirildi.

Kuzey ve Güney arasındaki Borsa üyelerine köprü olacak kardeş borsa protokolü, Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu ve Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Sayın Murat KAYA tarafından imza altına alındı.