Ünye Sosyal Hizmet Merkezine 150 Bin Tl

Reklam
Reklamı Gizle

kkk

Ünye ilçesinde açılacak olan ve Ünye,Akkuş,İkizce ve Çaybaşı ilçelerine hizmet verecek Ünye Sosyal Hizmet Merkezinin iç tefrişatı için 150 bin tl ödenek gönderildi.
Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Adliye binamızın yanında 4 kat 1426 m2 15219475_1144094942342844_5212429438400018483_nkapalı alandan oluşan bir binada hizmet verecek olan Merkezin iç tefrişatı için bakanlık tarafından 150 bin tl ödenek gönderildi.İnşallah bu parayla yerimizin içtefrişatı yapılacak ve merkezimiz bir an önce hizmete açılacaktır. Bu merkez açılınca Ünye ve havzasındaki ilçelerde yaşayan yaşlı bireylere ve ailelere koruyucu önleyici destekleyici, geliştirici çalışmalar bu merkezden yürütülecektir. Ayrıca şehit yakınları ve gazilere yönelik sosyal hizmet faaliyetleri de bu merkezlerden takip edilecektir. Kısacası bu merkezlerden gerek evde bakım ücreti talepleri, gerekse sosyal ekonomik destek talepleri için vatandaşlarımız Altınordu ilçemizdeki merkeze gitmelerine gerek kalmayacaktır. Merkezden alınan hizmetlerin tamamı Ünye ilçemizde açılacak olan Sosyal Hizmet Merkezi’nden verilmeye başlayacaktır” dedi.
Başkan Ergün şu bilgileri verdi: “Bizim bu merkezlerin açılmasındaki asıl amacımız Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü tarafından verilen hizmetlere Ünye ve havzasında yaşayan vatandaşlarımızın hızla ve zahmetsiz bir şekilde ulaşmalarıdır. Bu da vatandaşlarımızın en doğal hakkıdır. Tutulan binamızda çalışmalar devam etmektedir. İnşallah en kısa zaman içerisinde bu merkezi açarak milletimizin hizmetine sunacağız. Ben bu kaynağın ilçemize gönderilmesinde bizlerden desteğini esirgemeyen Başbakan Yardımcımız Ordu Milletvekilimiz Sayın Numan Kurtulmuş’a teşekkür ediyorum dedi.

gggg6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir