Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye Reis Spor Kulübü’nde Bir Branş Daha Açıldı

Ünye Reis Spor Kulübü’nde Bir Branş Daha Açıldı
17 Mayıs 2021 - 18:23

Ünye Reis Spor Kulübü branşlarına bir yenisini daha ekledi.

Ünye’de yetiştirdiği sporcular ve kazandığı derecelerle adından söz ettiren Ünye Reis Spor Kulübü, bünyesine ‘kempo’ 17. branş olarak ekledi.

Konu hakkında basın açıklaması yapan Ünye Reis Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan, sözlerinde şunları kaydetti;

“Biz Ordu İlinde 32 yıldır kulüp işletiyoruz. Biz tekvando ile başladık ve şu an da 16 branşta faaliyetleri yükselttik. Bu yıl 17. Branşı kulübümüze açtık. Bu branş kulübümüzde ilk defa olacaktır. Kempo Savunma Sporlarını kulübüme ekledik. Ben aynı zamanda Kempo Savunma Sporlarının Ordu İl Temsilcisi olarak atandım. Şu an da kulübümüzde kempo sporcusu yok. Bunu geliştirmek için Ordu İlimiz ve İlçelerinde yine antrenör arkadaşlarımızla istişare ederek kempo federasyonuna antrenör ve hakem seminerine arkadaşlarımıza yollayacağız. Beni şu an federasyon temsilci olarak atadılar. Ordu’da şu an faaliyetlere katılamayabiliriz. Gelecekte bu kempo karatenin de Ordu ilinde yeşereceğine inanıyorum. Kempo Karete dünya da kendini kanıtlamış bir spor branşıdır. Kempo federasyonu Türkiye’de 2002 yılda kuruldu. Federasyon Başkanımız Halis Avşar’dır.

Kempo üst düzeyde oturmuş, saldırı ve savunmaya yönelik sistemsize edilmiş dövüş sanatıdır. Eşit şiddette yapılan saldırı teknikleri polarize edilmiş, fırlatma ve aşağı alma, silahlı, silahsız, saldırı ve ya savunma ruhsal iyileştirmeye yönelik bir sanattır. Kempo okullarında sarı kuşaktan sonra bıçak ve sopaya karşı savunma teknikleri öğretilmeye başlar. Silahları nasıl kullanacaklarını da öğretirler. Bu dersin amacı savunma sisteminin daha iyi kavrama şeklidir. Ülkemizde en çok polis teşkilatımıza ve askeri okullarımıza savunma sanatı olarak öğretiliyor. Kaymakamlıklar doğrultusunda il ve ilçelerde polis teşkilatına seminerler veriliyor. Yakın zamanda Antalya Serik’de sağlık çalışanlarına seminer düzenlenecek. Resmi kurumların seminerleri bittiğinde yapılacak olan antrenör seminerine Ordu’dan antrenör yollayacağız. Antrenörlerimiz yetiştikten sonra da sporcularımız yetiştirilecek. Bu takım en son Avrupa şampiyonasında ülkemize 14 madalyon getirmiştir. Bize branş fazla ve uzak değildir. Biz kulübümüzde sadece karate yapmıyorduk. Bize sadece yabancı silahlı ve silahsız savunma şeklidir.” dedi.           

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-