ÜNYE OSB İNŞAAT ALANI İNCELENDİ

Reklam
Reklamı Gizle

ÜTSO Başkanı İrfan Akar ve yönetim kurulu üyeleri alt yapı çalışmaları devam eden OSB alanında incelemelerde bulunarak, çalışmalarla ilgili firma yetkililerinden bilgi aldı.

ÜTSO İrfan Akar, OSB’de yakın zamanda fabrikaların yükseleceğini ifade ederek, OSB’ye yoğun talep olduğunu ve ikinci OSB için çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Proje Sorumlusu Jeoloji Mühendisi Kadir Gülay, OSB’de 500 dönümlük alanın 300 dönümüne 44 tane fabrika kurulacağını, “Alanın hepsi de tahsis edildi. Boş yer kalmadı.” dedi.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar yaptığı basın açıklamasında şu sözleri ifade etti;

“Ünye Organize ’de şu an faaliyete başlamış bulunmaktayız. Organizede işler yoluna gitmiyor diyenler gelip bakabilirler. Organize inşallah bölgemize hayırlı olacak. Emeği geçen kamuya, siyasilere, sivil ve firmalara teşekkür ederiz. NBS yakın zamanda alt yapı çalışması başlayacak. Uslu Fındık da proje aşamasında o da yapılmaya başlanacak. İnsanlar yavaş yavaş işlerine başlayabilirler. Burada iş yapacak 44 tane firma var. Bizler 5 bini geçeceğini tahmin ediyoruz. Bizim asıl derdimiz bu OSB’yi tamamlanmış sanıyoruz ve 2.’nin derdine düştük. Siyasilerden de destek istiyoruz. Çünkü mevcut yerlerde ciddi sıkıntı var. Bu OSB doldu ve 2.’si için çok da talep var. İnşallah o günleri de göreceğiz. ”dedi.