ÜNYE MUHTARLAR DERNEĞİ SEÇİME GİDİYOR

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye’de Ahmet Ekici’nin İpekyolu Mahallesi Muhtarlığı’nın sona ermesi nedeniyle Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarı Hasan Çalışkan Muhtarlar Derneği başkanı seçilmişti.

26 Haziran Cumartesi günü yapılacak kongrede ie yeni başkan ve yönetimi seçilecek.

Başkanlık seçimine günler kalırken Muhtarlar Dernek Başkanı Hasan Çalışkan A52 TV mikrofonlarına açıklama yaptı.

Muhtar Çalışkan açıklamasında;

“Muhtarlar derneği başkanı malum benden önce Ahmet Ekici’ydi. Kendi Mahallesi’nde Muhtar seçilemediğinde dolayı yönetim Kurulunu toplayarak ve almış olduğu kararla seçime kadar bu görevi bana teslim etti. Hemen ardından pandemi dolayısıyla seçime gidemedik. Ben 14 aydan itibaren bu görevin başındayım. Açıklandıktan sonra 1 Haziran’da Almış olduğumuz Yönetim Kurulu kararıyla bu ayın 23’ünde seçime gidiyoruz. Bu seçimde ben de adayım.

Ben 1999 yılında Fevzi Çakmak Mahallesi’nde muhtar seçildim. Görevimi 5. dönem olarak devam ediyorum. Bizim 85 tane muhtarımız var. Derneğimize 69 arkadaşımız üye ancak bu akşam bir arkadaşımız daha üye olacak. Seçime muhtemelen 70 arkadaşımızla gireceğiz.

FEVZİ ÇAKMAK İÇİN GÜZEL ŞEYLER YAPILDI

Biz göreve geldikten sonra bu iş gönül işidir. Ben bu işi severek yapıyorum. Çok güzel işlerimiz oluyor. Gerek Ordu Büyükşehir Belediyesi olsun gerekse Ünye Belediyesi olsun, hangi başkanlarımız ile çalıştıysak hepsi ile çok iyi diyaloğumuz olmuştur. En son gelinen nokta sağlık ocağı dediğimiz bir binamız yapılıyor. Binamızın 1. katı aile hekimi, 2. katı 112 ve 3. katı ise Verem Savaş Dispanseri oraya gelecek. Binamız muhtemelen yılbaşından sonra açılacaktır. Buna benzer çok güzel şeyler yapıldı.

85 MUHTAR TEK ÇATI ALTINDA OLMAK İSTERDİK

Muhtarlar derneği seçimi ile ilgili biz 85 muhtarız ve gönül ister ki 85 muhtar bir çatı altında olalım. Bizim temennimiz bu şekilde inşallah üye sayısını arttırırız. Yeni seçilecek olan isimler ile ilgili şu an için tek liste gözüküyor ama yarın aday olmayacak anlamına gelmez. Biz isteriz ki tek liste halinde güçlü olarak girelim. En güzel şekilde de görevi alıp yolumuza da devam edelim diye düşünüyorum.” dedi.