Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE MERKEZ MAHALLESİ HİZMET BEKLİYOR

ÜNYE MERKEZ MAHALLESİ HİZMET BEKLİYOR
31 Ağustos 2021 - 0:35

Geçtiğimiz yıllarda Büyük Cami caddesinden yapımına başlanan ve bir kısmı yapıldıktan sonra askıya alınan asfaltlama çalışması her yerde olduğu gibi bu noktada da yarım bırakıldı.

Ünye’nin şehir merkezinde yapılması beklenilen yolların ardı arkası kesilmezken yarım bırakılan işler de bu beklentinin cabası oluyor. Büyük cami caddesinden başlayan ve eski pazaryerinin kurulduğu alan olan Mehmet Akif Ersoy ilkokuluna kadar olan bölümde asfaltlama ve alt yapı çalışması yapılırken, yolun devamındaki çalışma ise her zaman ki gibi askıya alındı.

Göstermelik yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklenirken çalışmanın devam etmemesi ise caddeyi kullanan vatandaş ve esnaf açısından ise adeta köstebek yuvası olarak görülüyor. Mehmet Akif Ersoy okulu ile Yunus Emre okulu arasında kalan ana cadde Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı bekletilirken, Ünye belediyesine ait olan ara sokaklarda aynı şekilde beklemeye alınıyor. Ara sokaklarda yol taşları sökülmüş, normal havada toz, yağmurlu havada ise çamur içinde elit bir şehre yakışmayacak görüntüler sergiliyor.

Şehrin merkezine yakışmayan bu görüntülere ne zaman son verileceği belli olmazken, bölgedeki halkın ise durumdan rahatsızlığı gözler önünde.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-