Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE İSKELESİ UZATILSIN

ÜNYE İSKELESİ UZATILSIN
30 Eylül 2021 - 0:16

Ünyeli Olta Balıkçıları Ünye sahilinde denizin yavaş yavaş çekildiğini bu nedenle iskelenin uzatılmasının faydalı olabileceğini söylüyorlar.

A52 TV ekibimiz Ünye İskelesinde balık tutan olta balıkçılarına mikrofon uzattı. Onların beklentilerini ve isteklerini dile getiren kısa söyleşi de iskele adına ilginç fikirlerde ortaya çıktı.

Bakın balıkçıların beklentileri neler;   

“Ünye İskelesinin uzatılması yönünde bir talebimiz var. Bunun sebebi de şudur ki Ünye ’de yaşayan insanların çoğu da görüyor ki deniz geri çekildi. İskelenin uzatılması turizm yönünden de katkısı olacaktır. İskelenin uzatılması sadece bize değil vatandaşlar için de iyi olacaktır. Uzun bir yürüyüş yolu gibi olacaktır. Her açıdan iyi olacağını düşünüyorum. Burada ister istemez bir sosyal hareketlilik olacaktır ve bununda ekonomik olarak katkısı olacağını düşünüyorum. Fatsa köprüsünün girişinde bile 4-5 tane seyyar av malzemesi satan arabalar var. Ünye’de böyle bir imkân yok. Çünkü balık popülasyonu çok az gün geçtikçe daha da azalıyor. Bizim denizimiz gittikçe sığlaşıyor. Balık tutmak bir tutkudur. İnsanlar sadece balık tutmak için 4-5 saatlik yol gidiyor. Bu yolu gitmeye hiç gerek yok çünkü bizim güzel bir denizimiz var. Gerekli çalışmaların yapılmasını talep ediyoruz. Bazen çok fazla kalabalık oluyoruz ve oltalarımız birbirine takılıyor ve sürtüşmeler oluyor. İskele biraz daha uzatılsa bizim için çok güzel olacak.” dediler.

A52 TV kameralarının sizler için çektiği videoyu buradan izleyebilirsiniz;

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-