Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE İNSANİ YARDIM VAKFI’NDAN İSRAİLE TEPKİ

ÜNYE İNSANİ YARDIM VAKFI’NDAN İSRAİLE TEPKİ
21 Mayıs 2021 - 18:08

Geçtiğimiz haftalarda İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa’da cemaate saldırdı.

Çok sayıda kişinin yaralandığı İsrail saldırısının ardından İnsani Yardım Vakfı (İHH) maddi ve manevi yardımlarda bulunmak için kampanyalar düzenledi.

Ünye İnsani Yardım Vakfı ‘da (İHH) yapılan katilamı insanlığa duyurmak ve destek olmak için Ünye Cumhuriyet Meydanında etkinlik düzenledi. Etkinlikte farkındalık oluşturmak amaçlı Filistin bayraklı kurabiyeler ikram edildi, broşürler dağıtıldı.

Ünye İnsani Yardım Vakfı Dernek Görevlisi gazetemize özel yaptığı açıklamada;

“Etkinliğimizin amacı insanlara farkındalık oluşturmak. Dünyanın sessiz kaldığı durumun sesi olmaya çalışıyoruz. İsrail’de olan saldırı da birçok insan ve hayvan vefat etti. Bizim bu kermeste anlatmak istediğimiz şu ki İsrail yalnızca insan katliamı yapmıyor. Ayrıca hayvan, medeniyet ve tarih katliamı da yapıyor. İsrail hiçbir zaman devlet değil. İsrail yalnızca katil, işgalci ve zalimdir. Dün akşam tek taraflı bir ateşkes onaylamış olsa da aldığımız haberlere göre tekrar Mescid-i Aksa’ya yeniden bir saldırı düzenledi. Bizim bugün bu kermesi düzenlememizin amacı bunun yeni olmadığı ve önceki yıllara dayanmış olmasıdır. Biz bir olmazsak bundan sonra da devam edeceğini vurgulamaktı. Mescid-i Aksa bizim onurumuz ve gururumuzdur. Filistin’e yapılan bir insan katliamıdır. Kendini insan olarak nitelendiren herkes bu katliama ses çıkarmalıdır. Bizlerde halkımızı bilinçlendirmek adına burada toplandık. Bu zulmün sesi olmak için bizlerde bugün Ünye Cumhuriyet meydanındaydık.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-