Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE GÜCÜ FK’DAN İRLANDA’DA ÇIKARMASI

ÜNYE GÜCÜ FK’DAN İRLANDA’DA ÇIKARMASI
22 Eylül 2021 - 14:23

Ünye Gücü Futbol Kulübü olarak ülkemizi temsil ettiğimiz Avrupa Birliği Komisyonu tarafından desteklenen Erasmus Sports “Sporda Cinsel Tacizin Önlenmesi, Tespiti ve Mücadelesi için Entegre Yaklaşım” Projesinin ilk yüz yüze toplantısı İrlanda’nın başkenti Dublin’de gerçekleşti. Kulüp başkanımız Hüseyin Gerçeker ve kulübümüz proje yürütme kurulu üyesi, Kadınelidokunuyordu Dernek Başkanı Esra Gerçeker’in kulübümüzü temsilen katıldığı toplantı çok verimli geçerken ev sahibi İrlandalı proje ortağımız Champions Factory’ın temsilcisi Amina Moustafa kulübümüzce hazırlanan Politika Belgesinden övgüyle bahsetti. Sabah erken saatlerde başlayıp akşam saatlerine kadar uzun bir mesaide gerçekleşen toplantıda projenin bugüne kadar geldiği aşama, hazırlanan raporlar ve ülke politika belgeleri üzerinde görüşmeler yapıldı.

Sporda Cinsel Tacizin Önlenmesi, Tespiti ve Mücadelesi için Entegre Yaklaşım Projesi toplantısında genç sporcuları cinsel tacizden koruyan, spor profesyonellerini, genç sporcuları ve spor kulüplerini cinsel tacizin tespiti, önlenmesi ve mücadelesine yönelik bütüncül bir yaklaşım geliştirmek için 11 katılımcı kuruluş arasında işbirlikçi ortaklığın geliştirilmesi konusunda fikirler sunuldu. Projenin geliştirilmesi bakımından, “ Sporda cinsel tacizi önlemek ve mücadele etmek konusunda Avrupa’daki En İyi Uygulamalar Rehberi, ilgili paydaşlara ve politikacılara yönelik Politika Özetleri ele alınırken cinsel tacizin önlenmesi ve yanıtlanması üzerine yapılacak herkese açık çevrimiçi kurs programı düzenlenmesi konusunda fikir birliğine varıldı.

Avrupa Komisyonu’ nun ErasmusPlus programı tarafından desteklenen projenin ortağı Ünye Gücü Futbol Kulübümüz adına proje yürütme kurulu üyemiz Esra Gerçeker görüşlerini katılımcı ortaklarla paylaştı.

Esra Gerçeker, katılımcı ortaklara yönelik yaptığı açıklamada cinsel tacizin önlenmesi adına yapılacak eğitim çalışmalarının hem sporcu hem de antrenör bileşkesinde iki taraflı eğitim verilmesinin önemine değindi. Konuyla ilgili düşüncelerini açıklayan Esra Gerçeker; “Kadın futbol ve kadın voleybol takımımızdan bildiğimiz antrenörlerimiz çok dikkatli olmak zorundalar. Antrenmanda pozisyonları göstermek için asistan kullanıyorlar. Kız çocukları onlara emanet ve sorumlulukları çok ağır bu yüzden kızlara ailelerine taciz ve istismar nedir? bunun eğitimini diğer yandan da antrenörlere de yapacaklarının sınırları anlatılmalı, açıklanmalı” dedi.

Ünye Gücü Futbol Kulübümüz adına proje yürütme kurulu üyemiz Esra Gerçeker, “Atatürk Türkiye’sinde kadının yeri değerlidir, kadın güçlü olmalıdır, biz bulunduğumuz şehirde kız çocukları ve ailelerini zararlı alışkanlıklardan korunmaları için spora teşvik ediyoruz. Onları topluma kazandırıyoruz. Kulübümüzde oynayan futbolcularımız üniversitelere gidiyorlar ve bu bizim için toplumsal sorumluluk projesi her şeyden önce” diyerek kulübümüzün misyonu hakkında da açıklamalarda bulundu. toplantının finalinde Ünye İlçemizi fındığımızla ve Ünye Belediye Başkanlığının hediyesi tanıtım broşürlerimizle tanıtma fırsatı bulduk.
Kulüp başkanımız Hüseyin Gerçeker ve proje yürütme kurulu üyemiz Esra Gerçeker, proje ortaklarımıza hem Ünye ilçemizi tanıtan broşürleri hem de Ana Sponsorlarımızdan DURAK FINDIK ve ATİK GRUP ‘un ikramı fındıkları takdim ettiler. Proje yürütme kurulu üyemiz Esra Gerçeker, 11 ortaklı projenin katılımcılarına hediyelerimizi takdim ederken ana sponsorlarımızdan DURAK FINDIK ve ATİK GRUP’a özenle kavrulmuş ve paketlenmiş leziz fındıklar için teşekkür etti.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-