Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye Gücü FK, Avrupa Yolunda!

Ünye Gücü FK, Avrupa Yolunda!
21 Ekim 2020 - 14:22

Geçtiğimiz sezon hem kadın futbol takımı hem de kadın voleybol takımı ile çifte şampiyonluk yaşayarak her iki branşta da 2.lig’e adını yazdırıp Ordu ili genelinde kulüp düzeyinde en büyük başarıyı elde eden Ünye Gücü FK, şimdi de Avrupa Birliği Erasmus Spor Projesi ortağı olarak Avrupa’ya açılıyor.

Hüseyin Gerçeker başkanlığında ve başarılı yönetim ekibi ile kadın futbolu ve kadın voleybolu branşlarında çifte şampiyonluk yaşayarak başarısını ikiye katlayan Ünye Gücü Futbol Kulübü, Yunanistan Teselya Üniversitesi’nin koordinatörlüğünde projelendirilen Avrupa Birliği Erasmus Spor projesine ortak oldu. Kulüp düzeyinde oldukça prestijli bir projenin ortağı olan Ünye Gücü Futbol Kulübü bu projeye dahil olan tek futbol kulübü olarak bundan sonra yapılacak projelere katılımı kolaylaştıracak Avrupa Birliği Erasmus Projeleri Programı ID numarasını da almış oldu.

Ünye Gücü Futbol Kulübü’nün proje ortağı olduğu “Sporda Cinsel Tacizin Önlenmesi, Tespiti ve Mücadelesine Yönelik Bütünleşik Yaklaşım” Projesi Yunanistan’ın Teselya Üniversitesikoordinatörlüğünde İtalya, Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi, İrlanda’dan kurum ve kuruluşların ortaklığında gerçekleştirilecek. “Sporda şiddetle, ırkçılık, ayrımcılık ve hoşgörüsüzlükle mücadele edin” sloganıyla ortaya çıkan projeye ülkemizden Ünye Gücü Futbol Kulübü dışında Sürdürülebilir Kalkınma Derneği de katılıyor.

Ünye Gücü Futbol Kulübü’nün ortağı olduğu “Sporda Cinsel Tacizin Önlenmesi, Tespiti ve Mücadelesine Yönelik Bütünleşik Yaklaşım”Projesini kulüp adına başkan Hüseyin Gerçeker ve Kadın Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Muhammet Kışla yürütecek. Proje başladığında kulüp yönetim kurulundan ve kadın voleybol şubesinden yürütmeye başka isimlerin de katılımı olacak.

Spor Projelerinden 121 tanesi kabul gördü!

Avrupa Birliği Erasmus Spor Projeleri kapsamında başta üniversiteler, spor kulüpleri, resmi kurumlar, sivil toplum kuruluşlarının yaptıkları başvurulardan, 2020 yılı için toplam 121 proje kabul edildi. Birçok Avrupa ülkesinin yanı sıra ülkemizden de başta üniversiteler, spor kulüpleri, resmi kurumlar ve sivil toplum örgütlerinin ortağı olduğu projelerde sporda eşitliğin sağlanması, cinsel istismarın önlenmesi, spordan sonra yaşam(yatırımcı, mentor ve girişimci olarak sporcular), Kadın sporcuları güçlendirmek, Sporcular için Mikro Öğrenme Girişimciliği, Kadın sporuna yönetici katılımını artırmak, mültecilerin futbola dahil edilmesi gibi birçok konuda projeler destek başvurusundan sonuç aldı.

Ülkemizden Üniversiteler Başı Çekiyor!

Bu çok prestijli Avrupa Birliği Erasmus Spor projelerine Ünye Gücü Futbol Kulübü’nün yanı sıra ülkemizden Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Ankara Üniversitesi,  Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ankara Yelken Kulübü, İzmir Valiliği, Türkiye Voleybol Federasyonu’nu  proje koordinatörü ya da proje ortağı olma şansı yakaladılar.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-