Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE DÖVÜŞ SANATLARI KULÜBÜ’NÜN KIZLARI MİLLİLİK BELGELERİNİ ALDI

ÜNYE DÖVÜŞ SANATLARI KULÜBÜ’NÜN KIZLARI MİLLİLİK BELGELERİNİ ALDI
04 Kasım 2020 - 13:56

Ünye Dövüş Sanatları Gençlik ve Spor Kulübü bünyesindeki 2 sporcuya Muaythai Millilik Belgeleri takdim edildi.

Avrupa’nın en büyük organizasyonundan biri olan Uluslararası Muaythai ( İFMA ) ve Avrupa Muaythai Federasyonu ( EMF ) programında yer alan Uluslararası Antalya Muaythai Açık Kupası ( Open Cup ) Aralık 2019 tarihinde Ünye Dövüş Sanatları Gençlik ve Spor Kulübü’nün lisanslı 4 sporcusu bu büyük şampiyonada ülkesini milli takım sporcuları olarak en güzel şekilde temsil etti.

Bu sporculardan Türkiye Şampiyonu Elanur Altun birinci olarak Altın Madalya, Türkiye üçüncüsü Efdal Hüda Nur Küçükosmanoğlu ikinci olarak Gümüş Madalya kazandı.

Elde ettikleri başarıdan dolayı ülkemizi, ilimizi ve ilçemizi gururlandıran Ünye Dövüş Sanatları Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları Elanur Altun ve Efdal Hüda Nur Küçükosmanoğlu’nu tebrik eden Kulüp Başkanı Cemal AKAR şu açıklamayı yaptı:

“Şuan 3 ayrı spor branşlarında milli takımlara 40’a yakın sporcu verdik ve ülkelerini temsil etmede büyük başarı sağladılar. Muaythai branşımızda İlimize 2 Dünya Şampiyonu, 2 Avrupa Kupası Şampiyonu, 1 Avrupa Kupası 2.si, 1 Avrupa Kupası 3.sü ve Muaythai Wai Kru Uluslararası şampiyonumuz oldu.

2019 yılı içinde bu branşta 6 sporcumuzu milli takımlarda yarışıp hepsi madalya sahibi oldular. Bu sporu ilimize ilk getiren, tanıtan ve yayan sporcularımıza alt yapıyı en iyi şekilde veren kulübümüzün kurucusu ve ilk antrenörü sayın Kenan Balcıoğlu hocamıza teşekkür ederim. Yine Üniversite tahsiline Karaman’da devam eden hala ilimiz ve kulübümüz adına yarışmalara devam eden, kulübünü bırakmayan 6 kez millî takımlarda ülkesini temsil etmiş, aynı zamanda kulübümüzün yardımcı antrenörü, ilimizin ilk Muaythai Dünya Şampiyonu Seda KARGOĞLU’da sporcularımızı yalnız bırakmayıp Belge töreninde onların yanında, bu güzel gününde bizlerle beraber oldu. Yine kulübümüzün üyelerinden ayrıca Efdal Hüda Nur’un velisi Bülent KÜÇÜKOSMANOĞLU’da yanımızda bulundu. Ünye Dövüş Sanatları Gençlik ve Spor Kulübü Genel sekreteri ve Antrenörü Sayın Hasan ÇARKACI’yada sporcularımızın eğitmenliğini üstlendiği için teşekkür ederim. Ülkemize, ilimize, ilçemize hayırlı olsun.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-