Ünye Devlet Hastanesinde Covit-19 Pandemi Önlemleri

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Devlet Hastanesinde Covit-19 Pandemi Önlemleri

Dünya sağlık örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen ve ülkemizde olduğu gibi tüm dünya için halk sağlığı tehdidi oluşturan yeni tip koronavirüs (COVİD-19) hastalığına yönelik tüm tedbirler, Ünye Devlet Hastanesinde de uygulanıyor.

Covid-19 pandemisiyle etkin bir şekilde mücadele edebilmek amacıyla Maske, sosyal mesafe ve temizlik kuralına harfiyen uyulması sağlanan hastanede son olarak acil serviste de bir takım yeni düzenlemeler gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürü Kasapoğlu’nun talimatıyla hastanedeki tüm tedbirler alındı.

Sürecin en başında hastanedeki tüm tedbirlerin alındığını belirten Başhekim Op. Dr. Tamer Kutlu: “Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Covit-19 pandemisi kapsamında hastanemizde tüm tedbirlerimizi almış bulunuyoruz. Yatak kapasitesinin artırılmasından, sosyal mesafe, temizlik ve maske kuralına yönelik gerekli düzenlemelerimizi tamamladık. Son olarak hasta sirkülasyonunun fazla olduğu acil servis bölümünde de virüsün yayılmasını önlemek amacıyla bir takım düzenlemeleri hayata geçirdik. Öncelikle acil servise başvuran vatandaşlarımızın hastane içerisine girmeden şikayetinin öğrenildiği ve bu doğrultuda yönlendirmesinin yapıldığı bir alan oluşturduk. Yeşil alan olarak adlandırılan ayaktan hasta girişlerinin yapıldığı bölümü ikiye bölerek bir kısmını Covit-19 Acil olarak ayırdık. Bu alanda oluşturduğumuz iki adet poliklinikte Covit-19 şüphesi bulunan vatandaşlarımızın muayene ve tetkiklerini 7/24 yapıyoruz. Diğer alanda ise Covit-19 şüphesi bulunmayan vatandaşlarımızın tetkik ve tedavilerini gerçekleştiriyoruz. Yapmış olduğumuz bu çalışma sayesinde Covit-19 şüphesi bulunan vatandaşlarımızla diğer vatandaşlarımızı birbirinden ayırarak işlemlerinin yapılmasını sağlamış bulunuyoruz” dedi.

Başhekim Kutlu: Sorumluluklarımızı yerine getirmeye gayret ediyoruz.

COVİD-19 salgınından tüm ülkelerin ciddi şekilde etkilendiğine işaret eden Başhekim Kutlu: “Hastane personelimizin büyük bir özveri ve fedakarlık örneği göstererek görevlerini yerine getirdiğini belirtmek istiyorum. Ünye Devlet Hastanesi olarak elimizdeki imkanlar dahilinde her türlü sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalışıyoruz. Böylesine kritik bir dönemde salgın ile mücadele ile ilgili tüm önlemleri almış olarak çalışmaya devam ediyoruz. Bu zor günlerde “maske, mesafe ve kişisel temizlik” kurallarına riayet ederek sağlık çalışanlarının mücadelesine destek veren tüm hemşerilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum” şeklinde sözlerini tamamladı.