ÜNYE BELEDİYESİ’NDEN ULUSAL MARKETLERİ ÜZECEK ÖNEMLİ KARAR!

Reklam
Reklamı Gizle

MECLİS’ DE ULUSAL MARKETLER İÇİN ÖNEMLİ KARAR ALINDI

Meclis’in Nisan ayı toplantısında gündeme getirilen yerel marketlerin rekabet gücünü artırmak amacıyla Ünye’de şube açmak isteyen ulusal marketlerden İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsat Harcı ile birlikte 50 bin TL ek ücret alınması kararlaştırıldı.

Zabıta Müdürlüğü talebi olarak gündeme getirilen “Yerel işletmelerin, ilçemizde faaliyet gösteren ulusal marketler ile rekabet gücü olmadığı ve ulusal marketlerin sayısının artmasının önüne geçilebilmek adına ulusal marketlerden İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsat harcı ile birlikte 50.000 TL ek ücret alınması” talebi meclis üyeleri tarafından görüşüldü.

Fiyatın yüksek olmasını belirten İyi Parti Ünye Meclis Üyesi Murat Çıraklı, talep ile ilgili söz alarak; “ben bu rakamın en az 100 Bin TL olmasını öneriyorum” dedi.

Meclis Başkanvekili Orhan Gürel ise Çıraklı’nın bu önerisinin grup önerisi olarak meclise sunulması gerektiğini belirtti.

CHP Ünye Belediye Meclis Üyesi Kemal Maral mahalle bakkalları yakınlarına ulusal marketlerin kurulmaması önerisinde bulundu.

Yapılan oylama sonucu İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Murat Çıraklı ile Saadet Partisi Belediye Meclis Üyesi Arslan Güdek, talebe ret oyu kullanırken, Saadet Partili Kerim Ateş kabul oyu kullandı. CHP’li Kemal Maral da teklife kabul oyu verdi. AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin kabul oyu ile teklif meclisten geçmiş oldu.

Teklife göre bundan sonra Ünye’de şube açmak isteyen ulusal marketler İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı alabilmeleri için 50 Bin TL daha ücret ödeyecek.

BELEDİYESİ İŞ MERKEZİ İHALESİ 13 NİSAN’DA GERÇEKLEŞECEK

Meclis toplantısında, Kaledere Mahallesi Cengiz Topel Caddesi Sağlık Ocağı yanında Ünye Belediyesi tarafından yapılacak olan İş Merkezi ihalesinin 13 Nisan 2021 Salı günü yapılacağı belirtildi.

Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel iş merkezi ihalesi hakkında şunları söyledi; “Hepimizin malumu olduğu üzere bir iş merkezi projemiz var. Kaledere Mahallesi Cengiz Topel Caddesi üzerinde, Sağlık Ocağı yanında Belediye olarak İş Merkezi yaptırmaya karar vermiştik. Burası ile ilgili ihalemizi 13 Nisan 2021 Salı günü gerçekleştireceğiz. İhaleye katılmak isteyen müteahhitlere buradan ilan etmek istiyorum. Hayırlısı ile ihalemizi yapıp inşaatın yapımını başlatacağız.”

Gürel, Asarkaya’da yapılan ihale ile birlikte buradaki restoran inşaatının devam ettiğini, sezona hazır olması için gayret gösterildiğini söyledi.