ÜNYE BELEDİYESİ’NDEN REZALET UYGULAMA

Reklam
Reklamı Gizle

Üreticinin elinde bulunan patates ve soğanların devlet tarafından alınarak vatandaşlara dağıtılma işlemi Ünye’de tepkiye yol açtı. Kaymakamlık ve Ünye belediyesi işbirliği ile gerçekleşen dağıtımda patates soğan izdihamı yaşandı.

Bugün Ünye semt pazarında Ünye Belediyesi ait kamyonda, ihtiyaç sahibi gözetmeksizin ve pandemi kuralları hiçe sayılarak patates ve soğan dağıtımı yapıldı.

Semt pazarının ortasında yapılan dağıtımda izdiham oluşması nedeniyle virüsün bulaşmasına elverişli bir ortam sağlanmasına vatandaşlar tepki gösterdi.

Bazı vatandaşlar ise bu ürünlerin fakir fukaraya ve ihtiyaç sahiplerine verilmesinin daha doğru olduğunu belirtirken “belediyenin yaptığı uygulama tamamen kaş yaparken göz çıkarmaktır” dediler.

Belediyenin Uygulamasına Tepki

“Burada patates ve soğan satan birçok esnaf var. Pazaryerinde böyle bir uygulamanın yapılması esnafların işlerini nasıl etkiler, hiç düşünmezler mi? Ayrıca hiçbir esnafın ve bizleri ırmak kenarına pandemiyi pahane ederek atmadılar mı?

Yetkilere soruyoruz. Amaç pandemiyi kontrol altına almak değil miydi?

Böyle kamyonda patates soğan dağıtırken insanları birbirine ezdirerek mi bu işin önlemini alıyorlar?Şu rezalete bakın insanlar hınça hınç birbirlerini eziyorlar.

Ne yazık ki , buradaki hizmet amacı dışına çıkarak maksadını aştı. Bu uygulamada bir kez daha gösterdi ki Ünye Belediyesi birçok konuda olduğu gibi bu konuda da sınıfta kaldı.

Amaçları Pandemiyi Yaymak ve Esnafı Bitirmek Mi?

Ünye semt pazarındaki pazar esnafı ise Ünye Belediyesi’ne tepki göstererek,

“Biz akşam çoluk çocuğumuza ne götüreceğiz? Pazaryerinin ortasında patates soğan dağıtmak yerine ihtiyaç sahiplerine verilseydi daha iyi değil miydi? Belediye Başkanı neden hep garibanla uğraşıyor anlamadık?

Bizleri ırmak kıyısına atarak sefil edenler pandemiyi bahane etmişlerdi. Şimdi ise görülüyor ki kendi elleriyle izdiham yaratarak pandemiye davetiye çıkartıyorlar.

Bizler ve bir çok kişi artık belediyenin uygulamalarından art niyet arıyoruz.Bizleri provoke ederek sokaklara dökmek amacındalar mı anlamış değiliş” Dediler.

Belediye yetkililerine soruyoruz. 

Bu uygulama ile ihtiyaç sahiplerine nasıl ulaşılacak?

Böyle izdiham yaparak vaka sayılarını artırma peşinde misiniz?

Zor durumda olan esnafı bitirmek ve sokaklara dökmek için mi uğraşıyorsunuz?