Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE BELEDİYESİ KASIM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

ÜNYE BELEDİYESİ KASIM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
03 Kasım 2020 - 17:13

Ünye Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı, pandemi tedbirleri kapsamında Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri salonunda gerçekleştirildi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısında 7 gündem ve 1 gündem dışı madde görüşülerek karara bağlandı.

Gerçekleştirilen Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda yapılan çalışmalarla ilgili meclis üyelerine bilgi veren Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Yeşilkent siyanür ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Tavlı gündeme geçmeden önce yaptığı değerlendirmede şunları ifade etti;

“30 Ekim Cuma günü yaşanan İzmir depremi bizleri çok üzdü. Hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum.  Bizlerinde deprem ile ilgili değil kentsel dönüşüm ile ilgili Ordu Büyükşehir’le elimizden gelen gayreti yapacağız.” dedi.

Belediye’ye Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü kadrosu açıldı.

Gündemde görüşülen maddede, 1 dereceli “Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü” kadrosu ihdas edilmesi konusu görüşülerek kabul edildi.Konuyla ilgili konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Özellikle gençliğimizin madde bağımlılığına ve olumsuz alışkanlıklara yönelmemesi noktasında yerel yönetim olarak üzerimize düşen faaliyetleri göstermek adına ihtiyaç olduğundan anında ihdas edilmek üzere bu kadronun açılmasını gündemimize getirdik.”dedi.

Gündemde görüşülen diğer maddede, 2021 yılında uygulanacak olan vergi, harç ve ücret tarifelerin belirlenmesi konusu görüşülerek tarife komisyonuna havale edildi.

Gündem dışı görüşülen Ünye Belediyesine ait taşınmazlar ile Ordu Büyükşehir Belediyesine ait taşınmazların trampa edilmesi konusu görüşülerek imar komisyonuna havale edildi.

Bugünkü meclis toplantısında görüşülen gündem maddeleri şöyle;

 2021 mali yılı gelir bütçesi ekonomik sınıflandırması şöyle;

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-