Ünye Belediyesi “Karadeniz’in En Yeşil Ofisi”

Reklam
Reklamı Gizle

25507856_2052811794940268_6328991870652316607_n

Ünye Belediyesi “Karadeniz’in En Yeşil Ofisi”

 

Elektronik Belge Yönetim Sistemi kullanımına bağlı olarak kurtarılan ağaç sayısında Karadeniz Bölgesi birincisi olan Ünye Belediyesi’ne “En Yeşil Ofis” plaketi verildi.

CBK Soft Yazılış A.Ş Genel Müdürü Salih Kanlı ve Kurumsal İletişim Müdürü Ayberk Yurtsever, enVİSİON tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre belediyeler kategorisinde Karadeniz bölgesinin “En Yeşil Ofisi” seçilen Ünye Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’a “En Yeşil Ofis” plaketini takdim ettiler.

 

-“Ünye Belediyesi birçok belediyeye örnek oldu” –

 

Başkan Ahmet Çamyar, uygulama ile çevreyi korumanın yanı sıra zaman ve maliyet tasarrufu sağlandığı belirterek, “1 Nisan 2015 tarihinden kullanmaya başlamış olduğumuz Elektronik Belge Yönetim Sistemi ile belgeleri elektronik ortamda imzalamaya başlamış olmamızla birlikte şu ana kadar 91 ağacın kesilmesinin önüne geçmiş olduk. Bu çerçevede 91 ağacın üretiminde kullanılan 450 ton su, 25 ton karbon monoksit ile 2 ton atığın da önüne geçmiş olduk. Karadeniz bölgesinde sistemin en iyi şekilde kullanan bu vesile ile aynı zamanda insan hatalarını da ortadan kaldıran ve hizmet sürecini hızlandıran, 3,5 milyon evrakı içerisinde barındıran aynı zamanda anlık 500 evrakın sistem içinde eş zamanlı döngüsünün olduğu bir sistemi yürütüyoruz. Ünye Belediyesi artık sıradan bir belediye değil, görüş alışverişinde bulunulan, fikirlerinden istifade edilen ve diğer belediyelere bu konuda yardımcı olan bir belediye olmuştur.” dedi.

 

 

 

CBK Soft Genel Müdürü Salih Kanlı ise bilişime gereken önemi veren ülkelerin dünyanın geleceğini şekillendirdiğini belirterek Ünye Belediyesi’ni hassasiyeti konusunda tebrik etti. Kanlı, Karatenizin inicisi olarak tabir edilen Ünye’nin bu uygulamayı başarı ile yürüterek “En Yeşil Ofis” ödülü almasının ayrıca çok anlamlı olduğunu söyledi.

rrrrrrrfffcv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir