ÜNYE BELEDİYESİ HUKUKU TANIMADI

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye belediyesi Nisan ayı toplantısında bir skandala daha imza atıldı. İmar işlerinde keyfi ve rantsal uygulamalar Hüseyin Tavlı ile kaldığı yerden devam ediyor.

Öyle ki imar revizyon iptalleri ile ilgili mahkemenin aldığı kararlara Ünye belediyesinde farklı uygulamaların olduğu ortaya çıkıyor.

Bilindiği gibi müteahhitler arasında ”Ünye Belediye başkanına baş parayı al ruhsatı” söylemleri dolaşırken, en son gelinen noktada durumun daha vahim olduğu ortaya çıktı.

MECLİSTEN SKANDAL KARAR

Nisan ayı meclis toplantısında Gölevi mahallesinde bulunan 4 katlı taşınmaza 8 kat ruhsat onanarak ,T.C. ORDU İDARE MAHKEMESİnin revizyon iptal kararını hiçe sayıldı.

Ordu ili, Ünye ilçesi Gölevi Mahallesi Ç.Sitesi tarafından, komşu parsellerdeki kat yapı yüksekliklerinin yeniden düzenlenmesine dair Ünye Belediye Meclisinin 06/02/2018 gün ve 31 sayılı kararı ile onaylanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğinin; haksız ve hukuka aykırı olduğu, zira 1267 ada, 2 ve 3 parsel numaralı taşınmazlar dere yatağında olmasına rağmen buralara ruhsat verildiği, eski imar planına nazaran dava konusu yeni imar planının komşu parseller lehine haksız çıkar sağladığı iddialarıyla iptali istenmiş,görülen dava sonucunda revizyon iptaline karar verilmiştir.

Revizyon değişikliğinin uygulanması ve kat yıkımı yapılması için Ünye Belediyesine gönderilen mahkeme kararı Ünye Meclisinde kabul görmeyerek tarihi bir skandala imza atılmıştır.

TARİHİ FİYASKO MERAK UYANDIRDI

Ordu’da Belde Evleri yıkımı ile başlayan tarihi imar devrimi maalesef Ünye’de fiyasko ile sonlanırken kamuoyunda perde arkasında neler döndüğü merakını uyandırdı.

3 katı yıkamayan veya kişiye göre uygulama yapan Ünye Belediyesi daha önce ki oturumlarında revizyon iptali ile ilgili mahkeme kararlarını gözü kapalı uygularken ,

Nisan ayındaki meclis toplantısında neden mahkeme kararına uymadı?

Ünye Belediyesi hangi ilişkiler nedeniyle revizyon iptal karında çark etti?

Haram lokma yemeyen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı meclis toplantısına bu yüzden mi sağlığını bahane ederek katılmadı?

Ünbele AŞ. ye alınan iş makinelerini hangi müteahhitler hangi şartlar altında aldı?

Yapıları kaçak müteahhitlerle bu anlaşmalar , ruhsatlar karşılığında mı yapıldı?İsimleri Açıklayın.

Ünye Belediyesi işleri kanunlar ölçüsünde yürüten bir devlet kurumu mu? yoksa aklayıcı paravan bir şirket mi?

DEVAM EDECEK…..